Ana sayfa Genel RTÜK dondurma reklamlarını erotik buluyor!

RTÜK dondurma reklamlarını erotik buluyor!

Uzun bir süredir tartışmaların odağında olan RTÜK dondurma reklamlarını genel ahlaka aykırı görüyor. İnternet ve televizyon dünyasında yeni tartışma konusu bu oldu. İşte haberimizin detayları.

TBMM Dilekçe Komisyonu, Obezite İle Mücadele Alt Komisyonu’nda konuşan RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, yapacakları bazı yenilikler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Görünen o ki, denetimler hem yöresel yemek programları hem de reklamlar için artacak.

RTÜK dondurma reklamlarını genel ahlaka aykırı buluyor

Murat Ellialtı, “Reklamverenler ve Reklamcılar Derneği’yle görüşerek, özellikle dondurma reklamlarıyla ilgili içeriklerde bazı düzenlemelere gidiyoruz” diyerek izleyecekleri politika hakkında bilgi verdi. Düzenlemelerin reklamlardan önce getirilmesinin önemli olduğu vurgulandı.

Normal şartlarda RTÜK tarafından reklamlara daha önceden müdahale etme yetkisi bulunmuyor. Bu nedenle kuruluş dondurma reklamı veren şirketler ile önceden görüşecek. Yapılacak toplantı sonucunda bazı düzenlemeler daha önceden gerçekleştirilecek.

Son dönemlerde RTÜK denetimi giderek daha çok artıyor. Kuruluş aldığı bu karardan sonra yine tartışmaların odağına yerleşti. Sizce RTÜK tarafından alınan bu karar doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

RTÜK, Türkiye’de televizyon izleme sürelerini açıkladı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler