Ana sayfa Genel Chrome web sitelerine hız etiketi verecek

Chrome web sitelerine hız etiketi verecek

Google’ın internet tarayıcısı Chrome web sitelerine hız etiketi vererek internetin daha akışkan ve rahat erişebilir olması için teşvik edici olmaya hazırlanıyor.

Yavaş yüklenen ve açılmakta zorlanan siteler kullanıcıları internet bağlantılarının zayıf kaldığı konusunda yanıltabiliyor.

Bu site genellikle yavaş yükleniyor

Chrome şimdi hangi sitenin hızlı, hangi sitenin yavaş olduğunu kullanıcılara bildirecek.

Bu etiketler ziyaretçilerin sitenin hızı konusunda bilgi sahibi olmasını sağlarken web geliştiricilerine de sitelerini iyileştirmeleri için teşvik edici bir etki yapacak.

Hız etiketleri, sitenin yükleme anında gösterilecek. site hızlı yükleniyorsa, yükleme çubuğu yeşil olarak görünecek. Eğer site yavaşlığı ile biliniyorsa, yükleme ekranında Google bu bilgiyi “bu site genellikle yavaş yükleniyor,” ifadesiyle ziyaretçiye duyuracak.

Darknet’te Tor Tarayıcı tespit edildi

Bu da sitelerin geliştiricileri için biraz utandırıcı, biraz da düzeltmeye teşvik edici bir uyarı olacak.

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler