ROLLS-ROYCE  tarihi satış rekoru kırdı

Rolls-Royce

Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce Motor Cars  bugün yaptığı açıklamada 2022 yılında en yüksek yıllık satış rakamlarına ulaştığını duyurdu. Rolls-Royce, 2021 yılının aynı dönemine göre %8 artışla satış rekoru kırdı.

Rolls-Royce Motor Cars Ceo Torsten Müller-Ötvös şu ifadelere yer verdi ; ‘’Markamız dünya genelinde yaklaşık 50 ülkedeki müşterilerine 2021’e göre %8 artışla toplam 6.021 otomobil teslim etti.2022 yılı  RR Motor Cars için çok önemli bir yıl oldu. Sadece markamızın dünyaya ilk tamamen elektrikli modeli olan Spectre’yi tanıtmakla kalmadık, aynı zamanda 12 aylık tek bir dönemde 6.000’den fazla otomobil teslim ettiğimiz ilk yıl olarak kayıtlara geçti .’’ dedi.

Rolls-Royce

2022 yılında, Rolls-Royce, Orta Doğu, Asya-Pasifik, ABD ve Avrupa’da neredeyse tüm bölge satışlarında büyüme elde etti.  Özelikle ABD, Büyük Çin ve Avrupa pazarları dengeli bir küresel satış tablosuna öncülük ediyor.

Avrupa’da Rolls-Royce motorlu otomobil satışları, bölgeyi etkileyen ciddi jeopolitik zorluklara rağmen 2022’de yeni zirvelere ulaştı.

Rekor sonuçlar, Ocak 2023’te  Goodwood’daki  Rolls-Royce Evi’nde tam üretimin başlamasının 20. yıldönümüne denk geliyor. Bir RollsRoyce otomobil, sahibinin kişisel zevkini ve vizyonunu yansıtan, sipariş üzerine yapılmış bir sanat eseridir. 118 yıllık geçmişin yüksek değerli Bespoke siparişleri markanın gerçek bir Lüks Evi olarak konumunu yansıtıyor.

Rolls-Royce

Dünyanın ilk ultra lüks elektrikli süper coupe’si  Spectre’ın ön siparişleri, ekim ayındaki tanıtımının ardından markanın en iddialı otomobillerini geride bıraktı.

Otomobil üreticisinin 2030 yılı sonuna kadar sadece elektrikli modeller üretmeye yönelik ilk adımı Spectre’ın müşteri teslimatları bu yılın dördüncü çeyreğinde gerçekleşecek. 2023 yılına kadar güvence altına alınan mevcut tüm RR modellerine yönelik talep, ön siparişlerle birlikte son derece güçlü olmaya devam ediyor.

Rolls-Royce Goodwood’da 2022 yılında 150’den fazla yeni iş kolu yaratıldı. Üretim tesisi şu anda 50’den fazla ulusu temsil eden 2.500’den fazla kişiyi istihdam ediyor.  Ayrıca 100’den fazla çırak destekleniyor ve her yıl benzer sayıda staj imkanı sunuluyor.

İkinci el telefon alacaksanız iPhone alın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir