Ana sayfa Genel Ferrari satış rekorları kırmaya devam ediyor!

Ferrari satış rekorları kırmaya devam ediyor!

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari tarihinde ilk kez yıllık 10.000 satış rakamına bu kadar yaklaştı. Geçtiğimiz yıl küresel çapta 9.200’ü aşkın spor otomobil satan Ferrari, şimdilerde kendi rekorunu kırmaya hazırlanıyor. İşte detaylar.

Ferrari, geride bıraktığımız 2018 yılında dünya çapında tam 9.251 yüksek performanslı ve ultra-lüks spor otomobili sahiplerine teslim ettiğini açıkladı. 80 yıllık tarihinde yıllık 10.000 satış rakamına ilk kez bu kadar yaklaşan İtalyan otomotiv devinin önümüzdeki yıl bu önemli eşiği aşması muhtemel görünüyor. Bu Ferrari tarihinde ilk kez olacak. Ancak belli ki son olmayacak.

Ferrari son 19 yılda satışlarını iki katına çıkardı. Kayıtlara göre 2000 yılında yıllık 4.070 otomobil sattığı görülen İtalyan üretici, yirmi yıldan daha kısa bir sürede küresel satışlarını %100 arttırdı.

Şimdi Volkswagen Group, Toyota Motor Corporation ve Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance gibi otomotiv devlerinin her biri yılda 10 milyondan fazla otomobil satıyor diye düşünebilirsiniz. Ancak bu İtalyan markanın piyasadaki en ucuz spor otomobilleri olan Portofino ve Californiya’nın fiyatları bile 200.000 avro civarında. Bu nedenle tüm dünyada sadece belli bir müşteri profiline hitap edebiliyor. Dudak uçuklatan bu fiyat etiketleri nedeniyle herkesin bu markaya erişim ve modellerine sahip olma şansı yok.

Zaten İtalyan otomobil devinin de niyeti yılda yüz binlerce ya da milyonlarca spor otomobil satmak değil. Şirketin eski başkanı Luca di Montezemolo da bu konuda kesinlikle bu fikre sahipti. O, markasının çok büyük satış rakamlarına ulaşmasını ve nevi şahsına münhasır bir marka olma özelliğini kaybetmesini hiç istemiyordu.

Öte yandan Ferrari markası eğer birileriyle karşılaştırılacaksa bunlar Lamborghini, McLaren, Bugatti, Koenigsegg, Maserati, Aston Martin, Porsche ve belki Bentley, Rolls-Royce olmalı.

Ferrari 10.000 satış rakamına bir SUV modeli olmadan ulaştı!

Marka 2018 yılında kaydettiği 9.251’lik satış rakamına rakipleri gibi Lamborghini Urus, Bentley Bentayga ve Rolls-Royce Cullinan gibi ultra-lüks bir SUV modeline sahip olmadan sadece spor otomobil satışlarıyla ulaştı. Önümüzdeki yıl 10.000 rakamını da bir SUV’u olmadan aşacak. Çünkü şirketin patronu Sergio Marchionne, markanın yeni SUV modeli için en az 2020 yılına kadar seri üretim kararı vermeyeceğini açıkladı. Bu SUV tahmini 2022 yılında geldiğinde ise markasına tıpkı 2007 yılındaki gibi yeni bir satış patlaması yaşatacak. Bu marka için önemli bir dönemin başlangıcı olacak. Ferrari daha zengin bir ürün yelpazesi ile önümüzdeki on yıl boyunca istisnasız olarak satışlarını katlayacak.

630 beygir gücünde bir İtalyan canavarı! İşte karşınızda Lamborghini Huracan Evo!

Ferrari

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler