Ana Sayfa Genel Robinhood davalarla karşı karşıya: Bu işin sonu kötüye gidiyor!

Robinhood davalarla karşı karşıya: Bu işin sonu kötüye gidiyor!

Gamestop olayları nedeniyle Robinhood davalarla karşı karşıya. Bugüne kadar yapılmış en büyük başvurular olabilir. İşte konu ile alakalı merak edilen bütün detaylar.

Borsa hem ABD hem de diğer ülkeler için son derece heyecanlı geçmeye devam ediyor ancak Robinhood davalarla bu eğlenceyi kaçırmış gibi görünüyor. Özellikle de WallStreetBets grubu tarafından düzenlenen bazı spekülatif hareketler bu heyecanı daha da fazla artırıyor. Her ne kadar borsa oyuncuları bundan keyif alsa bile yine de Robinhood gibi şirketler aynı fikirde değil.

28 ocak’ta yaşanan hisse senedi patlamalarından sonra Robinhood önemli bir karar aldı. Gamestop ile ilgili alım ve satım işlemlerini durdurdu. Bu iş onların başına çok fazla dert açtı.

Robinhood kendisini haklı görüyor

Normal şartlarda herhangi bir borsa platformu alım veya satım işlemlerini kapatamaz. Üstelik hisse senetlerinde aşırı artış yaşanırken özellikle satış bölümünü iptal edemez. Böyle bir durumda büyük zararlara neden olabilir.

Robinhood davalarla

Çok basit bir örnek vererek durumu açıklığa kavuşturalım. ABD’de yaşayan ve soyismi Krasowski olan bir adam Gamestop alış ve satışına izin verilmediği için 220 bin dolar kayıp yaşadı. Bu adam Robin hood firmasına dava açtı. Çünkü borsada yatırım yaptığı platform Robinhood şirketiydi.

Bunun gibi onlarca şikayet bulunuyor. Bunların hepsi bir şekilde davaya dönüştürülecek ve Robinhood aleyhine kullanılacak. Firma konuyla alakalı kendilerinin bir suçu olmadığını ve ABD tahvil hizmetlerinde aksama yaşandığını ifade etti.

Şirketin CEO’su mahkeme önünde konu ile alakalı ifade verecek. Peki sizce bu olayda kim haklı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting