Reddit çöktü Gamestop hisseleri tavan yaptı: Ortalık yine karışıyor

10 yaşındaki çocuk, GameStop hisselerinden yüzde 5000 kâr elde etti

Tuhaf bir şekilde tekrardan Reddit çöktü Gamestop hisseleri tavan yaptı. Geçen sefer ortaya çıkan manipülasyonun benzeri yine görüldü. İşte merak edilenler.

Hatırlayacağınız üzere Elon Musk’ın da katıldığı bir manipülasyon olayı üzerine Reddit çöktü Gamestop hisseleri büyük oranda tavan yaptı. Tüm bunlar derin bir manipülasyonun ayak izleriydi. Hisse senetleri 500 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı.

Bugün ortaya çıkan bazı detaylara göre yeni olaylar yaşanıyor. Manipülasyon seven kişilerin devreye girmesi ile birlikte Gamestop hisseleri yeniden yukarılara çıktı. Yaklaşık olarak yüzde 100 seviyesinde bir artış ortaya çıktı. Şu anda hisse senedi neredeyse 92 dolar oldu.

Reddit’te kimse ne olduğunu anlayamadı

Genellikle bu tür borsa manipülasyonları WallStreetBets isimli gruptan soruluyor. Bu grup birçok manipülasyon yaparak yatırımcıları zarara uğratmıştı. Şimdi ise yine benzer bir iş yapıp yapmadıkları merak konusuydu.

Reddit çöktü Gamestop hisseleri

Herkes daha fazla kazanç sağlamak için Reddit platformuna giriş yaptı. Fakat buraya gittiklerinde bir sürpriz ile karşılaştılar. Ne yazık ki Reddit açılmıyordu. Bunun üzerine sistemin aşırı yoğunluktan dolayı hizmet veremediği ortaya çıktı. Yaşanan bu yükseliş, anlaşıldı ki manipülasyon değil.

Robinhood ve Reddit CEO’ları GameStop duruşmasında ifade verecek!

Genellikle bu tür gelişmelere ölü kedi sıçrayışı denilir. Aşırı derecede yükseliş yaşandıktan sonra ortaya çıkan sert düşüş ile birlikte tekrar yukarı çıkma eğilimi oluşur. Bu tam olarak önceki sert yükselişin bir devamıydı. Peki sizce Gamestop hisseleri neden sürekli sıçrayış yaşıyor. Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.