Ana SayfaGenelResident Evil 7 satışları Capcom'um yüzünü güldürmeye devam ediyor

Resident Evil 7 satışları Capcom’um yüzünü güldürmeye devam ediyor

Resident Evil 7, satış rakamlarıyla Capcom’un yüzünü güldürmeye devam ediyor. Resident Evil Village’a rağmen Resident Evil 7 satışları da son hız devam ediyor. İşte konunun detayları.

Resident Evil 7 satışları Capcom’um yüzünü güldürmeye devam ediyor. Oyun sektöründeki köklü isimlerden biri olan Capcom, Resident Evil serisinin son oyunu olan Village’ı geçtiğimiz yıl satışa sunmuştu.

resident evil 7 1

Resident Evil Village genel anlamda serinin bir önceki oyunu, yani Resident Evil 7’de yaşanan olayların sonrasını konu alıyordu.

Resident Evil 4, 5 ve 6 ile serinin dinamiklerini çarpıttığı söylenen Capcom, 7. oyun ile bambaşka bir deneyim sunmuştu. Doğal olarak bu yapım serinin fanları tarafından hayli tutuldu. Hatta kalma dinamiklerinin ön plana çıkartıldığı yapım önemli bir başarıya imza attı.

Resident Evil 7 serisinin satışları 10 milyonu da aştı

Resident Evil 7 satışları Capcom’um yüzünü güldürmeye devam ediyor

Resident Evil Village’ın hikaye açısından Resident Evil 7’nin devamı niteliğinde olması bu yapımın satışlarını da arttırdı. Village’ı oynamak isteyenler öncelikli olarak Resident Evil 7’yi bitirmeye karar verdiler. Doğal olarak Resident Evil 7’nin satışları da arttı. Bu bağlamda Resident Evil 7’nin satışlarının 14 milyonu geçtiği belirtildi.

Resident Evil 3 Remake 7

Günümüz şartlarında bu satış rakamının hikaye odaklı bir yapıma göre hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım Resident Evil Village da selefiyle aynı başarıyı gösterebilecek mi? Bekleyip göreceğiz. Keza Resident Evil de satış tarafında hayli başarılı görünüyor.

Lucid elektrikli SUV’u Gravity’yi tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting