Resident Evil 2 için yeni ekran görüntüleri yayınlandı

resident evil 2 10

İlk olarak 1998 yılında yayınlanan Resident Evil 2, Remake olarak yeniden PC ve konsollarımıza konuk olmaya hazırlanıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Oyun dünyasının en köklü serilerinden biri olan Resident Evil, son olarak 7. oyunuyla PC ve konsollarımıza konuk olmuştu. Seriye tamamen farklı bir yorum getiren Resident Evil 7, kimi kesimler tarafından beğenilirken, kimi kesimler tarafından da Outlast yapısına bürünmesi nedeniyle eleştirilmişti.

Genel olarak serinin fanları ilk 3 oyunun ruhunu yansıtan bir Resident Evil oyunu görmek istiyorlardı. Sıfırdan yeni bir oyun yapmanın riskini göze almayan Capcom ekibi, bunun yerine serinin sevilen oyunu Resident Evil 2’yi yeniden yorumlamaya karar verdi.

Resident Evil 2 için nefes kesen ekran görüntüleri

Uzun bir süredir üzerinde çalışılan Resident Evil 2 Remake, grafiklerinden oynanış açısına kadar pek çok açıdan yenilendi. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Capcom bu oyunu Resident Evil 8 diye satışa sunsa, kimse itiraz etmezdi. Çünkü RE2 Remake’in günümüz Remake ya da Remastered oyunlarla hiç bir ilgisi yok.

Serinin fanlarının büyük bir merakla beklediği RE2 Remake önümüzdeki yılın başlarında raflardaki yerini alacak. Capcom büyük bir merakla beklenen oyun için yeni ekran görüntüleri yayınladı. Yayınlanan bu ekran görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu arada dip not olarak bir hatırlatmada bulunalım. 1998 yılında çıkan orijinal RE2, PC, Playstation, Nintendo 64, GameCube ve Dreamcast platformları için satışa sunulmuştu.

(Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.)

Yeni bir Assassins Creed oyunu mu geliyor?