Ana sayfa Genel Resident Evil 3 Remake versiyonu da gelebilir

Resident Evil 3 Remake versiyonu da gelebilir

Capcom, Resident Evil 2 Remake’e olan ilgiden oldukça memnun. Keza yapımcı stüdyodan yakın zamanda Resident Evil 3 Remake duyurusu da gelebilir.

Oyun dünyasının kült serilerinden biri olan Resident Evil’ın kendisine has bir oyuncu kitlesi mevcut. Özellikle ilk 3 oyunun Resident Evil fanları üzerinde farklı bir etkisi vardı. Keza Capcom serinin 4. oyunuyla birlikte farklı bir tarza yönelmişti. Nitekim bu sene çıkan Resident Evil 7’ye kadar seri aksiyon – macera tarzında bir kimlikle karşımıza çıktı.

Capcom, Resident Evil’ın ilk 3 oyununu mumla arayan oyun severler için hoş bir sürpriz yaparak Resident Evil 2 Remake’i duyurmuştu. Yapımcı stüdyo sadece grafikleri iyileştirmek yerine kamera açılarından silah dinamiklerine kadar pek çok şeyi değiştirerek adeta sıfırdan yeni bir oyun inşa etti.

Resident Evil 3 Remake için ilk sinyal geldi

E3’e damga vuran yapımlardan biri olan olan Resident Evil 2 Remake’e oyun severlerin de ilgisi son derece yoğun. Bu durumun farkında olan Capcom, Resident Evil 3 Remake için de ilk sinyalleri verdi.

Stüdyo yetkilileri tarafından yapılan açıklamada eski oyunların yeniden çıkmaları ya da remake versiyonlarının ele alınması, önümüzdeki dönemdeki stratejilerimiz arasında denildi.

Bu durum Resident Evil 3 Remake versiyonunun kısa zaman sonra duyurulabileceğini gösteriyor. Elbette henüz elimizde kesinleşmiş bir bilgi yok. Fakat 2. oyunun Remake versiyonunun 1 milyonun üzerinde satması, Resident Evil 3 Remake versiyonunun da önünü açacaktır.

FIFA 19 popüler oyun moduyla geliyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü aşısı bulundu mu?

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden Corona virüsüne karşı aşı geliştirildi mi? İşte corona virüsü aşısı bulundu mu sorusunun yanıtı. Neredeyse her yıl yeni bir...

Son Haberler