Ana sayfa Dosya Konusu Resident Evil 3 Remake grafik karşılaştırması

Resident Evil 3 Remake grafik karşılaştırması

Bir döneme damgasını vuran Resident Evil 3 yıllar sonra tekrardan PC ve konsollarımıza konuk olacak. Peki Resident Evil 3 Remake ile orijinali arasında ne kadar fark var? İşte bu sorunun yanıtı.

Capcom Resident Evil 3 Nemesis’i 1999 yılında yayınlamıştı. Resident Evil 2 ile temel olarak aynı dinamiklere sahip olan yapım, o dönemde büyük ses getirmişti. Bulmacaları, oynanışı ve hikayesiyle döneme damgasını vuran oyun yıllar sonra tekrardan PC ve konsollarımıza konuk olacak.

Serinin fanlarının da bildiği üzere ilk 3 Resident Evil oyununun seride apayrı bir yer var. Sonrasında gelen 4 – 5 ve 6. oyunlar ise farklı bir formata sahipti. Zaten bu durum da serinin fanları tarafından sert bir dille eleştirilmişti. Resident Evil 7 ise bambaşka bir kimlikle karşımıza çıktı.

RE3 Remake çıkış tarihi için tıklayın

Tam seri asıl kimliğini yitiriyor derken bu sefer de Resident Evil 2 Remake satışa sunuldu. RE2 Remake gerek dinamikleri, gerek oynanışı, gerekse de atmosferiyle serinin fanlarını kendisine hayran bırakmayı başardı.

Bu başarıyı görmezden gelmeyen Capcom, Resident Evil 3 Remake için de kolları sıvadı. Geçtiğimiz günlerde resmen duyurulan Resident Evil 3 Remake, şimdiden 2020’nin en çok beklenen oyunlarından biri haline geldi. Peki aradan geçen 20 yılı aşkın sürede Resident Evil 3 ne kadar değişti? Bu durumu iki oyun arasındaki karakterlerin tasarımına bakarak anlamak da mümkün. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu görsellerle başbaşa bırakalım. (Diğer görseller için sayfayı değiştiriniz.)

Resident Evil 3 Remake

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler