Resident Evil 2 Remake için FPS modu geliyor

maxresdefault 7

Capcom’un kısa süre önce satışa sunduğu Resident Evil 2 Remake için FPS modu geliyor. İşte yeni gelen mod hakkındaki tüm detaylar.

Capcom 1998 yılında satışa sunduğu Resident Evil 2’yi sil baştan yeniden geliştirmiş ve kısa süre önce satışa sunmuştu. Resident Evil 2 Remake satışa sunulduğu tüm platformlarda büyük ilgi ile karşılandı. PlayStation 4 ve Xbox One haricinde PC için de raflardaki yerini alan yapım, kısa süre içerisinde Steam’de en fazla satanlar listesinde 1 numaraya yükseldi.

Resident Evil 2 Remake FPS oluyor

Resident Evil 2 Remake’in bu kadar ilgi görmesi mod tasarımcılarını da harekete geçirdi. Bu modlar içerisinden en çok dikkat çekeni ise oyuna FPS desteği getiren mod. Bilindiği üzere 1998 yılında satışa sunulan orijinal Resident Evil 2 oyunu sabit bir kamera açısına sahipti. Yani belli bir odaya girdiğinizde kamera sizi sabit bir açıdan çekiyordu.

Bu sene gelen Remake versiyonda ise sabit kamera açısından üçüncü şahıs bakış açısına geçilmiş. Yani Resident Evil 4 ve sonrasında kullanılan kamera açısının Resident Evil 2 Remake’te de kullanıldığını söyleyebiliriz.

Mod yapımcılarının RE2 Remake için hazırladıkları modla oyunu FPS olarak da oynamak mümkün. Tabi ki bu modun şu anda tam anlamıyla hazır olduğunu söylemek biraz zor. Muhtemelen üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyor. Dilerseniz mod ile ilgili videoya yukarıdan göz atabilirsiniz.

Resident Evil 2’da kaç zombi öldürüldü?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir