Redmi K40 Snapdragon 888 ile gelecek

Redmi K40

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, yeni tanıtacağı Redmi K40 modelinde Snapdragon 888 yonga setine yer verecek gibi görünüyor.

Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, Qualcomm nihayet Qualcomm Snapdragon 888 adlı  amiral gemisi yonga setini tanıttı. Yeni amiral gemisi yonga seti en son teknolojileri barındırıyor ve 5nm sürecine dayanıyor. Bu duyurudan kısa bir süre sonra, birçok akıllı telefon üreticisi, 2021 amiral gemilerini yeni yonga setini kullanarak satmaya başladı.

Snapdragon 888 kullanacak ilk telefon açıklandı

Etkinlik sırasında Lei Jun, Xiaomi Mi 11’in SD 888 ile birlikte gelen ilk akıllı telefonlardan biri olacağını belirten bir konuşma yaptı. Etkinlikten kısa bir süre sonra ise Xiaomi, Mi 11’in “Snapdragon 888 ile ilk amiral gemisi olacağını” onaylayan bir teaser yayınladı.

Redmi K40 Pro Snapdragon 888 ile gelecek

Bugün Redmi Müdürü Lu Weibing, Redmi’nin de yukarıda belirtilen yonga setiyle gelen ilk amiral gemisi grubu arasında olacağını duyurdu. Bu yüzde Redmi K40 modelinin SD 888 ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor diyebiliriz.

Redmi K40

Redmi, Xiaomi Mi 11 serisinden açıkça bahseden Xiaomi’nin aksine, bu yeni yonga setini içerecek akıllı telefonu veya lansman tarihini açıklamadı. Redmi, amiral gemisi katili Redmi K serisinin piyasaya sürülmesiyle bağımsız bir marka olarak adını duyurdu. Şirket, Redmi K30 serisini bir yıl önce tanıttı ve birkaç ay sonra Snapdragon 865 ile Redmi K30 Pro’nun lansmanını yaptı. Şimdi, şirketin aynı zamanda uygun maliyetli bir amiral gemisi akıllı telefon duyurması ve SD 888 ile gelecek Redmi K40 Pro’yu ise 2021’in ikinci çeyreğinde lanse etmesi bekleniyor.

Söylentilere göre Redmi K40 Pro, selefi K30 Pro’dan çok da farklı olmayacak. Açılır kamera mekanizması sayesinde çerçevesiz ekran tasarımını koruyacak. Tek fark donanım ve arka kamera bölümünde yaşanacak. Fiyat konusunda ise yine aynı fiyat aralığının tercih edileceğini düşünüyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir