Realme GT Avrupa pazarında boy gösterecek

3111

Bugünün erken saatlerinde (8 Haziran 2021), bir  perakende satış listesi , Realme GT için 12 GB’lık varyantının fiyatını açıkladı. Şimdi, şirketin en son amiral gemisi çeşitli konfigürasyonlarının Avrupa fiyatlandırmasıyla ilgili bazı bilgiler geldi.

Yukarıdaki teknik özellik sayfasına baktığımızda, Realme’den gelecek üst düzey cihazın muhtemelen 499 Euro’dan (veya kabaca 607 ABD Dolarından) başlayacağını görebiliriz. Bu, 8GB RAM + 128GB depolama sürümü içindir. Üst seviye 12GB RAM + 256GB depolama varyantı, görünen listeye uygun olarak 549 Euro (kabaca 670 ABD Doları) üzerinden fiyatlandırılacak. Öte yandan, üst düzey 16GB RAM + 512GB depolama varyantının 649 Euro’ya (kabaca 790 ABD Doları) gideceği bildiriliyor. Üst segment cihaz fiyatları ile karşılaştırdığımızda makul bir fiyat olduğunu söyleyebilliriz. Merak edilen konu ise kullanıcıların ne kadar ilgi göstereceği, ne kadar bir satış rakamlarına ulaşacağı. Daha önce Realme kullananlar 

Realme GT Avrupa pazarında boy gösterecek

Listede ayrıca, Qualcomm Snapdragon 888 SoC içeren Realme GT ‘nin Avrupa versiyonunun özelliklerine de bir göz atmamızı sağladı . Bu aynı zamanda cihazı bölgedeki amiral gemisi Snapdragon işlemciye sahip en ucuz akıllı telefon yapacak. Diğer dikkat çekici özellikler arasında 65W’a kadar hızlı şarjı destekleyen 4.500mAh büyük bir pil takımı ve arkada 64 megapiksel üçlü kamera modülü yer alıyor.

Akıllı telefon üreticisinin cihazı 15 Haziran’da Avrupa’da resmi olarak duyurması bekleniyor. Belçika, Almanya, Lüksemburg, Hollanda ve Portekiz gibi pazarlara gönderileceğinden bahsetmişti. Bu nedenle, diğer Avrupa ülkelerine de bu ülkelerde piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra çıkış yapması bekleniyor.

Galaxy S22 kamera konusunda yenilik yapacak