Realme GT 5G, Snapdragon 888 ile bu tarihte piyasada olacak

hjjj6j67

Akıllı telefon pazarının yükselen yıldızlarından Realme, yoluna hız kesmeden devam ediyor. Şimdi sırada yeni amiral gemisi modeli Realme GT 5G var.

Realme GT 5G, Snapdragon 888 çipsetine sahip iddialı bir amiral gemisi modeli. Snapdragon 888 hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse, 2 Aralık 2020 itibarıyla görücüye çıkan bu platform, 5G desteğine sahip ve kamera detaylarından artırılmış gerçeklik teknolojilerine kadar pek çok gelişmiş detayı bünyesinde barındırıyor. Tahmin edeceğiniz gibi şu an en güçlü çipsetlerden bir tanesi.

Aslına bakarsanız Realme de aylardır yeni amiral gemisi modeli üzerine kafa patlaıyor, ki bu modelde 888 desteği olacağı da biliniyordu. Firma, şimdi de yeni bir bilgi paylaştı ve Realme GT 5G akıllı telefonunun 4 Mart itibarıyla Çin’de satışa sunulacağını duyurdu. Muhtemelen bu çıkışın kısa süre sonrasında da diğer ülkelerde satışlar başlayacaktır.

Realme GT 5G, Snapdragon 888 ile bu tarihte piyasada olacak

Realme GT 5G’de (Telefonun ismi Realme Race olabilir) olması beklenen bazı özellikleri sıralamak gerekirse:

Snapdragon 888 çipset (doğrulandı)
160Hz destekli ekran paneli
Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 sistem
12GB RAM
256GB dahili depolama
64+13MP (telefoto) +13MP’den (ultra geniş açı) oluşan üçlü kamera sistemi
125W UltraDart hızlı şarj teknolojisi.

Ürünün görücüye çıkmasına yaklaşık 2 haftalık bir süreç kaldı diyebiliriz. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Logitech M190 kablosuz mouse: İki elde de kullanıma uygun