Sıfır otomobil fırsatçıları için kötü haber

yerli otomobil 1 1

Son dönemde sayıları hızla artan sıfır otomobil fırsatçıları için kötü bir haberimiz var. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

2020’de Çin’de patlak veren Wuhan virüsü hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayıldı. Bu yayılım bazı krizleri de beraberinde getirdi. Pek çok ülkede üretim durma noktasına geldi. Hal böyle olunca bazı ürünlere olan talep de arttı.

Talebin arttığı ürünlerden birisi de otomobil oldu. En azından Türkiye için. Çünkü ülkemizdeki vatandaşlar aynı dolar, altın alıp yatırım yapar gibi sıfır otomobil alıp köşeye koymaya başladılar.

Buradaki temel amaç aldıkları sıfır otomobili 20.00030.000 TL fazlasına satıp para kazanmaktı.

Sıfır otomobil fırsatçıları için kötü haber

Nitekim pek çok fırsatçı da bu sistemle güzel para kazandı. Fakat artık üretim arttı ve ani fiyat artışları da durma noktasına geldi. Yani artık bugün XTL’ye aldığınız bir otomobili 2 gün sonra X+Y TL‘ye satmanız pek mümkün olmayabilir.

Zaten otomobil sektöründe fazlaca şişmiş bir balon vardı. Görünen o ki artık bu balon da yavaş yavaş iniyor. Dolayısıyla kısa vadede otomobil alım satımından kar yapmak pek de mümkün olmayabilir. Özellikle de sıfır otomobillerde.

Çünkü üretim bandı normale döndüğü için sıfır otomobillerde de aşırı zamlar beklenmiyor. Dolayısıyla fırsatçılar tarafından oluşturulmuş olan bu balon sektör de 2021 yılında son bulmuş olacak.

Renault Clio fiyatları güncellendi