Realme dizüstü bilgisayar piyasasını çok sevdi

Realme 125W hızlı şarj destekli model için kolları sıvadı

Bugüne kadar akıllı telefon modelleriyle gündeme gelen Realme, ikinci dizüstü bilgisayar modelini resmen tanıttı.

Realme dizüstü bilgisayar piyasasını çok sevdi. Realme denildiğinde akla gelen ilk şey şüphesiz fiyat performans ürünü olan akıllı telefonlardır. Firma da aslında kendisini uzun bir süre bu pozisyona göre konumlandırdı. Ancak ilk defa geçtiğimiz yıl Realme Book ismiyle bir dizüstü bilgisayar satışa sunan şirket, bu pazarda devam etme konusunda kararlı görünüyor.

Bugün tanıtılan yeni dizüstü bilgisayar olan Realme Book Enhanced Edition, isminden de anlaşılacağı üzere Realme Book‘un gelişmiş bir versiyonu.

Biraz tasarım biraz da donanımsal özellik bakımından geliştirilen yeni dizüstü bilgisayarda, Intel Core i5-11320H işlemci bulunuyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu işlemci sayesinde yeni bilgisayar selefine göre performans bakımından %21,8 GPU açısından ise %68 oranında gelişim gösterdi.

Realme Pad ekran özellikleri ve renk seçenekleri resmi olarak onaylandı

Realme dizüstü bilgisayar piyasasını çok sevdi

Ayrıca çift fanlı geniş bir soğutma sistemine de sahip olan Realme Book Enhanced Edition, 16GB RAM ve 512GB SSD gibi göz dolduran donanımsal özelliklere sahip.

Windows 11 ile piyasaya sürülecek olan bu dizüstü bilgisayarın satış fiyatı ise 740 dolar olarak duyuruldu. Son olarak fiziki boyutları hakkında da bilgi verelim. 163.2 x 74.7 x 8.18 mm’lik bir boyuta sahip olan Realme Book Enhanced Edition’un ağırlığı ise 1,47kg.

Özellikleri, boyutu ve ağırlığıyla dikkat çeken yeni bilgisayarıyla Realme, tıpkı akıllı telefon piyasasında olduğu gibi dizüstü bilgisayar piyasasında da kendisine ait bir pazar payı elde etmeyi hedefliyor.

Oyun portföyünü Predator PC ve monitörlerle genişletti