İkisi Bir Arada Bilgisayarlar Ne İşe Yarar?

ikisi bir arada bilgisayarlar ne işe yarar

Hem dizüstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanılabilen ikisi bir arada bilgisayarlar ne işe yarar? Kimler bu ürünleri tercih etmeli?

Son yıllarda elektronik eşyalar satan mağazaların internet sitelerine göz attıysanız ikisi bir arada ya da 2’si 1 arada şeklinde yeni bir kategorinin çıktığını fark etmişsinizdir. Windows 8’in kullanıma sunulmasının ardından hız kazanan bu tip cihazlar zaman içinde birçok kullanıcının ilk tercihi haline geldi. Microsoft’un Surface Pro modelleri de bu cihazlar için yeni bir soluk getirdi. Peki ikisi bir arada bilgisayarlar ne işe yarar?

 ikisi bir arada bilgisayarlar ne işe yarar

Öncelikle kafasında soru işareti olanlar için ikisi bir arada kavramını kısaca anlatalım. Bir dizüstü bilgisayar düşünün. Standart şeklinde, klavyesi ve ekranı olan, birçok girişe sahip, iyi performans gösteren ve Windows işletim sistemini kullanan bir dizüstü bilgisayar. Bu cihazın aynı zamanda bir tablet olarak da kullanılabildiğini düşünün. Yani dokunmatik ekranı üzerinden tüm işlevleri gerçekleştirebildiğiniz bir cihaz. Hem dizüstü bilgisayar, hem de tablet işlevi gören bir cihaz. İşte bunlara ikisi bir arada bilgisayar diyoruz ve ikisi bir arada bilgisayarlar ne işe yarar kısmına geçiyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir