Ana SayfaGenelRazer Kaira X oyuncu kulaklığı incelemesi

Razer Kaira X oyuncu kulaklığı incelemesi

Eğer oyun tutkunuysanız ve öncelikli olarak konsolunuzda kullanmak için yeni bir kulaklık arıyorsanız, Razer Kaira X ‘e göz atabilirsiniz. Ürün, hem PlayStation hem de Xbox tarafında destek sunuyor. Tabii PC ve mobil platform desteği de var. İşte detaylar.

Razer Kaira X, tasarım hatları itibarıyla klasik bir görüntüde bir oyuncu kulaklığı. Beyaz ve siyah renklerin tercih edildiği, tabii Razer logosunun da büyükçe kullanıldığı ürün, PlayStation 5 konsolunuz için görsel olarak da uyumlu bir ürün.

Cihazı, ayarlanabilir bandı ve sağa sola – yukarı aşağıya doğru hareket ettirilebilir kulaklıkları sayesinde en iyi şekilde konumlandırabilirsiniz.

Ürünümüz, 283 gram ağırlıkta. Köpük tasarımlı pedler, kulaklarınızı tamamen sarıyor ve bir rahatsızlık hissi uyandırmıyor. Uzun süreli deneyimlerde terleme de yapmıyor. Zaten hava alabilen bir yapıda ve kulaklarda baskı oluşturmuyor. Tabii sıcak yaz günlerinde işler değişebilir, bunu içinde bulunduğumuz günler itibarıyla şu an deneyimleme şansımız bulunmuyor. Tabii kulaklık üzerinde mikrofunu açıp kapatmak için bir tuş ve ses seviyesini ayarlamak için tekerlek de var

İlk deneyimlerimiz itibarıyla kulaklarınızı rahat ettirecek ve sesin kulaklarınızla kolaylıkla buluşmasını sağlayacak bir yapısı var. Hem pedleri hem de kafa bandı oldukça kullanışlı. Mikrofonu da çevresel detayları geri planda bırakarak sağlıklı iletişim kurmanızı sağlıyor. Bu, özellikle takım halinde ilerlediğiniz online oyunlarda ciddi avantaj demek. Tabii dahası da var…

Razer Kaira X, kablolu bir kulaklık. 1.3 metre uzunluktaki kablo, örgü tasarımda ve uzun ömürlü kullanım vadediyor. 3.5mm girişe sahip ve her ne kadar konsollardan söz etmiş olsak da, isterseniz PC, Mac, Nintendo Switch ve akıllı mobil platformlarda da ürünü kullanabilirsiniz.

Tasarımın klasik ve kullanışlı olduğundan söz ettikten sonra, biraz da teknik detaylara bakalım isterseniz

20 Hz – 20 kHz frekans aralığındaki kulaklıkta Razer’ın 50mm TriForce sürücüleri kullanılıyor. Bunun anlamı, oldukça güçlü işitsel detaylarla karşılaşabilirsiniz demek. Oyunlarda irili ufaklı seslerin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Önemli olan bir diğer konu ise, bu seslerin hangi yönden, ne kadar uzaktan geldiğini tahmin edebilmek. Ürün, hem ortam hem de karakter seslerini birbirinden net şekilde ayırt ederek kulaklarınızla buluşturabiliyor. Bu da daha kontrollü hareket edebilmenize imkân sunuyor. Özellikle Call of Duty ve PUBG gibi rekabetçi online oyunlarda bu detayların ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur.

Razer Kaira X

Tabii işitsel detaylar ve online oyunlar demişken, biraz da mikrofondan bahsetmek gerekiyor. 100 Hz – 10 kHz frekans aralığı bulunan mikrofon, Razer’ın Hyperclear teknolojisine sahip.

Bu sayede kullanıcının sesine odaklanarak daha net işitsel detaylar sunabiliyor. Tabii mikrofonun açısını yüz yapınıza göre ayarlayabiliyorsunuz.

Kulaklık, hem oyun oynama hem bir şeyler dinleme hem de izleme tarafında beğenimizi kazandı. Kullanırken seslerin adeta sizi sardığını hissediyorsunuz. Uzun süreli kullanımda kulaklarınızın ve kafanızın rahatsız olmaması da önemli bir artı.

Birkaç örnek vermemiz gerekirse, Doom Eternal’da hem silah ve ortam seslerinin hem de müziklerin önemi büyük. Sıradan bir kulaklık, bu kadar fazla işitsel unsurun birbirine karışmasına engel olamayabilir ve bu da oyundan alacağınız zevki düşürebilir. Kaira X gibi bir kulaklık ise, bu katmanları ayrı ayrı net bir şekilde sunabildiği için oyun tecrübelerinize olumlu katkılar sağlayacaktır.

Razer Kaira X for PlayStation oyuncu kulaklığı, 59.99 dolarlık satış fiyatı etiketine sahip

Eğer bir oyuncu kulaklığında “kablosuz olsun, RGB aydınlatma olsun, sanal surround sistemi olsun” gibi beklentileriniz yok, ama yine de tatmin edici bir performans beklentiniz var ise, Kaira X’i de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Ürünün Xbox konsollar için siyah ve yeşil renkten oluşan farklı bir versiyonu da bulunuyor ve onun da fiyatı aynı. Ek olarak, Xbox tarafında beyaz, mavi, kırmızı ve sarı olmak üzere renk seçenekleri de mevcut.

TP-Link TL-WPA7617 KIT ile hem evde hem de ofiste güçlü kablosuz internet çözümü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting