Ana SayfaDonanımTP-Link TL-WPA7617 KIT ile hem evde hem de ofiste güçlü kablosuz internet...

TP-Link TL-WPA7617 KIT ile hem evde hem de ofiste güçlü kablosuz internet çözümü

Eviniz ve ofisinizde sorunsuz bir kablosuz internet keyfi için TP-Link’in size sunduğu bazı seçenekler var. Onlardan bir tanesi de TL-WPA7617. Bu powerline adaptör sayesinde, aynı anda tüm aile üyeleri, bağlantı sorunu yaşamadan internette gezintiye çıkabilir. Ürün, hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabiliyor.

Özellikle son 2 yılda dünyanın çok değiştiğini söylemek mümkün. Bunda, tahmin edebileceğiniz üzere korona pandemi sürecinin etkisi büyük. Her ne kadar birkaç sene öncesinde “Yakında evden çalışma ve eğitim modeli yaygınlaşacak” denilse de, herhalde bu kadar çabuk gerçekleşmesini çoğumuz beklemiyorduk.

Korona salgını sebebiyle çoğumuz evlerimizde vakit geçiriyoruz. İş ve okul süreçlerimizi evlerimizden yürütüyoruz. Tabii böyle bir durumda, kullanılan elektronik ekipmanlardan internet bağlantı hızına kadar pek çok unsur da hiç olmadığı kadar önemli hale geliyor.

TP-Link’in bu yeni ürünü ise, evinizdeki ya da ofisinizdeki mevcut internet bağlantınızı kaliteli bir şekilde kablosuz olarak pek çok cihaza aktarmayı mümkün kılıyor. Öyle ya, ne kadar güçlü donanımlarınız ve internet bağlantı hızınız olursa olsun, eğer sinyalin zayıfladığı ya da tamamen koptuğu kör noktalar varsa, bu gerçekten ciddi sorunlar doğurabilir.

TL-WPA7617 KIT, Homeplug AV2 standardıyla uyumlu bir ürün

TL-WPA7617KIT, iki adaptörden oluşan bir set. Hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanma imkânınız var. Gigabit Ethernet bağlantı noktası olduğu için kablolu bağlantılarda yüksek hızlara erişmek çok kolay. AC desteği sayesinde kablosuz tarafta da iddialı olduğunu belirtelim.

TL-WPA7617KIT, ev ya da ofisinizdeki elektrik hattını, interneti taşıyan bir hatta dönüştürüyor. Ayrıca bu adaptörlerden bir tanesinin üzerinde priz de yer alıyor. Bu sayede yer sıkıntısı da çekmiyor, aynı anda farklı bir elektronik cihazınızı da prize bağlayarak kullanabiliyorsunuz. Güzel düşünülmüş bir detay olduğunu söylemeliyiz.

Uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim evlerde her odada güçlü internet ihtiyacını çok daha önemli hale getirdi. Bu soruna çözüm için farklı ağ ürünleri bulunuyor. Bunlar arasında yer alan powerline adaptörler, en kesin çözüm sağlayan ürün gruplarından biri. Evlerdeki elektrik hattını, interneti de taşıyan bir hat haline getirmeyi sağlayan bu ürünler, bu sayede priz olan her yere güçlü, kesintisiz ve güvenli bir şekilde interneti taşıyor.

TP-Link, yeni bir powerline adaptör kitini Türkiye’de satışa sundu. TL-WPA7617KIT model adlı üründe iki adet adaptör bulunuyor ve hem kablosuz hem kablolu bağlantı desteği sunuyor. AC destekli olan ve toplamda 1200 Mbps kablosuz hızlara ulaşabilen ürün, Gigabit Ethernet bağlantı noktası sayesinde kablolu bağlantıda da yüksek hız sağlıyor.

TL-WPA7617 KIT

Adaptörlerden bir tanesini modeme yakın bir noktaya, diğerini de bağlantı hızının zayıf olduğu noktaya yerleştirmeniz önemli.

Diyelim ki geniş bir ofisiniz ya da 2 katlı bir eviniz var. Sinyalin zayıf olduğu noktaya adaptörlerden bir tanesini yerleştirerek geniş ve güçlü bir ağ oluşturabilirsiniz. Böylece ev ya da ofisinizin neresinde olursanız olun, kesintisiz ve yüksek hızda kablosuz internet bağlantınız oluyor. TP-Link, burada 300 metrelik oldukça geniş bir kapsama alanından söz ediyor.

Yüksek çözünürlüklü online filmler, online oyunlar ve dahası için uygun bir ikili.

Burada kendi evimden örnek vermek istiyorum. Türk Telekom’un sağladığı bir internet bağlantımız var. İnternet hızı en yüksek seviyedeyken dahi modemden uzak noktalarda, örneğin salon ve oturma odasında oldukça düşük bir Wi-Fi performansı söz konusuydu. Evimizin 115 metre kare olduğunu da not olarak düşeyim.

TL-WPA7617KIT powerline adaptörü kullanmaya başlar başlamaz, kablosuz internet bağlantı hızında ciddi bir artış meydana geldi. Evde annem hariç; benim, babamın ve kardeşimin akıllı telefonu var. Öte yandan, akıllı TV, laptop ve masaüstü PC’yi de işin içine katmalıyız. Dolayısıyla bu cihazların hemen hemen hepsi, sürekli internete bağlı olarak çalışıyor ve açıkçası aynı anda yüklü kullanımlarda bile sorun yaşamıyoruz.

Örneğin…

Babam, Facebook’ta gezinmeyi seviyor. Kardeşim, genellikle Counter-Strike GO ve PUBG gibi online oyunlarla vakit geçiriyor ve ben de işten gelince zaman zaman Steam’deki oyunlarıma göz atıyor, zaman zaman da Netflix üzerinden bir şeyler izliyorum. Yani aynı anda farklı cihazlarda işlemler yapsak da kablosuz bağlantı hızının tatmin edici düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Tabii TL-WPA7617KIT sayesinde.

TL-WPA7617 KIT

Akıllı mobil cihazlar için tpPLC uygulamasını indirmeyi ihmal etmeyin.

TL-WPA7617KIT için akıllı mobil cihazınıza indirebileceğiniz bir uygulama var; tpPLC. Android ya da iOS marketten ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama sayesinde, cihazın yönetimini de kolayca yapabilirsiniz. TP-Link ailesine mensup farklı adaptörleriniz varsa, bunları da yine uygulama üzerinden yönetme şansınız var. Tabii misafir ağı, siteler ve bağlantı hızları üzerine düzenlemeler, bağlı cihazların yapılandırılması gibi pek çok detay da mevcut.

Cihaz, tek dokunuşla Wi-Fi yapılandırması sunarken, Wi-Fi Clone düğmesi sayesinde de kablosuz ağ adını (SSID) ve şifresini anında kopyalayabiliyor. Bu, güvenli ve daha kolay kullanım için güzel bir detay.

TL-WPA7617KIT, farklı powerline adaptörlerle de uyumlu bir set ve KDV dahil 103 dolarlık satış fiyatına sahip.

OPPO Enco Free2: OPPO’nun yeni nesil gerçek kablosuz kulaklığı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU