Polestar ilk SUV’u Polestar 3 EV’ü tanıttı

Polestar 3 EV

Volvo çatısı altında bulunan Polestar, ilk elektrikli SUV’u olan Polestar 3 EV’yi tanıttı. Araç ekim ayında satışa çıkacak.

Volvo çatısı altında faaliyet gösteren İsveçli otomobil üreticisi Polestar, ilk SUV modeli olan Polestar 3 EV’yi görücüye çıkardı. Şirketin ilk elektrikli SUV’u olacak araçtan ilk tanıtım görselleri yayınlandı. Polestar, yeni elektrikli otomobilini ekim ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yayınlanan görseller şık tasarımlı, dört kişilik bir SUV’u gözler önüne seriyor. Tüm tavanı kaplayan panoramik sunroof, Polestar’ın ilk elektrikli SUV’unda ilk dikkat çeken detaylardan biri oluyor. Aracın arka farları da iddialı tasarımlarıyla göze batıyor.

polestar suv

Polestar, bu yeni otomobiliyle hızla büyüyen bir alana girmeyi hedefliyor. Çünkü son dönemde daha büyük, SUV tipi elektrikli otomobillere olan ilgi artmış durumda. Polestar da bu alandaki en güçlü, lüks araçlardan birini sunarak bu pazarda kendi yerini kapmak istiyor. Son dönemde pek çok şirket bu tarz araçlar çıkarıyor. Maserati Grecale, Lexus RZ ve Cadillac Lyriq bu elektrikli SUV’ların en dikkat çeken araçları arasında yer alıyor.

Polestar, elektrikli SUV’unun full bataryayla tek seferde 600 kilometre yol alabileceğini açıkladı. Aracın Çin ve ABD’deki üretimi 2023’ün ilk aylarında başlayacak. Luminar’ın sensörlerini ve NVIDIA’nın merkezi sistemini kullanan Polestar 3 EV, otonom sürüş özelliklerine de sahip olacak.

Polestar, önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobil pazarında oldukça etkili olmayı hedefliyor. İlk elektrikli SUV’unu ekim ayında çıkaracak olan Polestar, bundan sonra da üç yıl boyunca her yıl yeni bir elektrikli araç çıkarmayı planlıyor. Ayrıca şirket 2023’e kadar 30 farklı pazarda araç satmayı hedefliyor.

Rusya Almanya’nın uzay teleskobunu ele geçirmeye çalışıyor