Volvo alt markası Polestar ile Tesla’ya meydan okuyacak!

Polestar

İskandinav otomobil üreticisi Volvo, performans modellerini üreten alt markası Polestar ile Amerikan otomotiv devi Tesla’ya meydan okumaya hazırlanıyor.

İsveç merkezli premium otomobil üreticisi Volvo, son dönemde elektrikli otomobillere verdiği önem ve büyük ölçüde elektrikli bir geleceğe odaklanması ile dikkat çekiyor. 2017 yılında Volvo tabanlı performans otomobilleri üreten alt markası Polestar‘ı bu göreve atayan İsveçli otomotiv devi; bu alandaki çalışmalarına iki yıldır hız kesmeden devam ediyor.

Ekim 2017’de Tesla Model 3 muadili Polestar 1‘i tanıtan performans üreticisi bu yılın ilk çeyreğinde ise Tesla Model X‘in potansiyel rakibi Polestar 2‘yi gözler önüne çıkardı. Ardı ardına gelen bu iki hamle ile pazarın 1 numaralı ismi Tesla’ya üstü kapalı gözdağı veren İsveçli şirket; son dönemde yapmış olduğu açıklamalarla da bu işte Tesla’yı hedef alacağını açıkça dile getirdi.

Polestar bu işte büyük oynayacağını belli etti!

İki yıl öncesine kadar Volvo’nun baş tasarım direktörlüğü görevinde bulunan Polestar CEO’su Thomas Ingenlath, birtakım önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde “Automotive News Europe” Genel Yayın Yönetmeni Douglas A. Bolduc‘a röportaj veren Polestar CEO’su Thomas Ingenlath; pazarın liderliğine erişmek için Tesla’ya meydan okunacağının sinyallerini ilk kez bu kadar net verdi.

Açıklamalara göre; İskandinav performans otomobilleri üreticisi tam elektrikli orta sınıf otomobillerde pazarın liderliğini elinde bulunduran Tesla’nın faaliyet gösterdiği en büyük pazarlardan biri olan Çin’de hamle yapmaya hazırlanıyor. Elektrikli otomobil pazarında dengeleri değiştirecek bu kritik hamlenin yakın zamanda tanıtılan ve 50 illa 60 bin dolar arasında ortalama bir fiyat etiketine sahip seri üretim modeli Polestar 2 ile Tesla Model X‘e karşı yapılması planlanıyor.

Volvo dizel ve elektrikliler konusunda ikili oynuyor!

Son olarak; bu küresel hamlenin daha önce Polestar 1 ile yapılmamasının sebebi ise bu orta orta ölçekli spor sedanın 150 bin doları bulan yüksek fiyat etiketi olarak tahmin ediliyor.

Polestar'ın
“Polestar 2”