Polestar, bu yıl 50 bin elektrikli otomobil satacak

Polestar

Elektrikli otomobil üreticisi Polestar, yükselişini sürdürüyor. Şirket, bu yıl bitene kadar 50 bin elektrikli otomobil satmış olacağını açıkladı.

Volvo çatısı altında ortaya çıktıktan sonra yatırım alarak bağımsız bir şirket olarak yoluna devam eden İsveçli otomobil üreticisi Polestar, elektrikli otomobil pazarındaki etkisini her geçen gün biraz daha arttırıyor.

2022’nin ilk yarısında yaklaşık 21.200 elektrikli otomobilin teslimatını gerçekleştiren şirket, böylece bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla satışlarını ikiye katlamış oldu. Hatta iki katından bile fazlasını sattı. Çünkü 2021’in ilk yarısında kullanıcılara satılan ve teslim edilen araç sayısı 9510’du.

Polestar

2022’in ilk yarısında ortaya çıkan bu pozitif tablonun yılın ikinci yarısında da sürmesi bekleniyor. Polestar, 2022 sonuna kadar toplam 50 bin elektrikli otomobil satacaklarını öngörüyor.

Polestar, önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobil pazarında oldukça etkili olmayı hedefliyor. İlk elektrikli SUV’unu ekim ayında çıkaracak olan Polestar, bundan sonra da üç yıl boyunca her yıl yeni bir elektrikli araç çıkarmayı planlıyor. Ayrıca şirket 2023’e kadar 30 farklı pazarda araç satmayı hedefliyor.

Şu anda şirketin satışta olan tek otomobil modeli, sedan türü bataryalı elektrikli otomobil. Tek modelle 50 bine yaklaşan yıllık satış rakamlarına ulaşan şirketin ekim ayında ilk SUV’unu piyasaya sürmesiyle birlikte satış rakamlarını daha da yükselteceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki yıllarda model sayısının hızla artmasıyla birlikte satış rakamlarının da katlanarak artması bekleniyor. Şirketin bu beklentileri karşılayıp karşılayamacağını ise zaman gösterecek.

Asus Zenfone 9 çıkış tarihi açıklandı