Pokemon Detective Pikachu, Endgame’in gerisinde kaldı

pokemon 1

2019’un en çok merak edilen yapımlarından biri olan Pokemon Detective Pikachu çıkış haftasında Endgame’in gerisinde kaldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

İlk live-action Pokemon filmi olma özelliğini de taşıyan Detective Pikachu, beklentilerin gerisinde bir açılışa imza attı. Video oyunlardan uyarlanan filmler arasında rekor kırarak açılışı gerçekleştiren film, ABD’de 54.3 milyon dolarlık hasılatla Endgame’in gerisinde kaldı. Dünya genelinde de 166.7 milyon dolarlık hasılata erişen Pokemon Detective Pikachu, 1 milyar dolarlık hasılata ulaşma hedefini de ilk haftadan zora sokmuş oldu.

Ekran Resmi 2019 05 14 08.29.22

Geçtiğimiz hafta en çok izlenen filmler

Öte yandan Box Office Mojo verilerine göre Pokemon Detective Pikachu’nun 2. sırada yer aldığı haftada zirvedeki isim değişmedi. Avengers Endgame 3. hafta sonunda da 63 milyon dolarlık hasılatla ilk sırayı kimselere bırakmadı. Endgame toplamda 2.48 milyar dolarlık hasılata erişti. Marvel evrenindeki bir dönemi kapatan filmin, Avatar’ı geçip gelmiş geçmiş en çok izlenen film olabilmesi için 2.8 milyar dolara ulaşması gerekiyor. Bu şu anki rakamlara göre biraz zor görünüyor diyebiliriz. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Vizyona yeni giren filmlerden bir diğeri The Hustle ise açılış haftasında 13 milyon dolarlık hasılat elde etti ve 3. sırada yer aldı. The Intruder (2019) 7.1 milyon dolarlık hasılatla 4. sırada yer alırken, geçtiğimiz hafta vizyona giren Long Shot ise 6.27 milyon dolarlık hasılatla en çok izlenen 5. film olmayı başardı.

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm fragmanı yayınlandı