Ana SayfaGenelPlayStation VR2’nin özellikleri netleşti, peki ya çıkış tarihi?

PlayStation VR2’nin özellikleri netleşti, peki ya çıkış tarihi?

Sony’nin rakipsiz sanal gerçeklik cihazı PlayStation VR’ın yeni modeli, geçtiğimiz gün gayri resmi olarak tanıtıldı!

PlayStation VR2’nin özellikleri netleşti, peki ya çıkış tarihi? Sony’nin konsol dünyasında birçok rakibi olabilir ancak konu konsol destekli sanal gerçeklik cihazı olduğunda, şu an için bu alanda tek olduğu bir gerçek. Bununla birlikte Japon teknoloji devi, bu durumu rehavet olarak görmeyip zaten tekel olduğu bu alanda kendini iyiden iyiye geliştirmeye devam ediyor.

PlayStation VR ile kötü sayılmayacak bir performans sergileyen Sony, dün itibariyle yeni sanal gerçeklik cihazı PlayStation VR2’nin resmi internet sitesini açtı. Bu da resmen olmasa bile, yeni nesil sanal gerçeklik cihazının gayri resmi olarak tanıtıldığı manasına geliyor. Bu tanıtımla birlikte merak edenler de, yeni cihazın özelliklerini öğrenmiş oldu.

Cihazın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, PlayStation VR2 4K HDR ekranla gelecek. İki adet 2000 x 2040 OLED ekranla desteklenen bu cihaz, 110 dereceye kadar görüş alanıyla oyunseverleri adeta sanal dünyanın içine alacak.

ps vr

PlayStation VR2’nin özellikleri netleşti, peki ya çıkış tarihi?

Cihazın dikkat çeken özelliklerinden biri de göz takibi olacak. Sayfa yer verilen bilgilere göre PlayStation VR2 gözlüğü, oyuncuların göz hareketlerini algılayarak diğer oyuncularla olan deneyimleri üst seviyeye çıkaracak.

Gözlüğün yanı sıra cihaz setinde bulunan VR2 Sense kontrol cihazlarında da önemli iyileştirmelerin yapıldığı görülüyor. Öncelikli olarak tasarımları küre hale dönüşen bu cihazın aynı zamanda parmak dokunuşunu hissetme ve dokunsal geri bildirimde bulunma gibi özellikleri olduğu da bildirilmiş.

Son olarak Sony henüz yeni nesil sanal gerçeklik cihazının ne zaman çıkacağı ya da fiyatının ne kadar olacağı konularında herhangi bir açıklama yapmadı.

Netflix, 2022 için planlarını açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting