PlayStation oyunları için dev adım

PlayStation çalışanı, şirkete dava açtı

Geleneksel oyun tarzının günden güne popülaritesini kaybetmeye başlaması, oyun sektörünün en büyük isimlerinden biri olan Sony PlayStation’ı da harekete geçirdi.

PlayStation oyunları için dev adım. SonyPlayStation, canlı hizmet oyunları pazarında yer edinmeye karar vermiş gibi görünüyor. Bu şirketin PlayStation için özel oyunları genellikle en iyi hikaye odaklı oyunlar olarak bilinir ve söylentilere göre şirket, yeni bir marka ile canlı hizmet oyunları alanında boy göstermeyi düşünüyor.

PlayStation kullanıcılarını ilgilendiren gelişme!

PlayStation konsolu, birçok tek oyunculu kampanya oyunuyla geniş bir oyuncu kitlesine hitap eder. Bu oyunlar arasında God of War, Horizon serisi, The Last of Us gibi oyunlar bulunuyor. Ancak, şirketin şimdi de birçok firmanın başarıyla kullanmış olduğu canlı hizmet modeliyle genişleme planları olduğu anlaşılıyor. Bu modeldeki oyunlar, esas olarak internet bağlantısıyla çalışır ve genellikle çok oyunculu öğeler sunar.

PlayStation 4 oyunları

PlayStation oyunları için dev adım

Bu tür oyunlar genellikle ücretsiz oynanabilir ve çoğunlukla kozmetik öğelerin veya diğer ücretli indirilebilir içeriklerin satışından gelir elde ederler. Bu modelin başarısının nedenlerinden biri, bir stüdyonun bir oyun geliştirip oyuncu kitlesini elinde tutabilmek için sunulan içeriği sürekli güncellemesi gerekliliğidir. Bu bağlamda, Epic Games’in Fortnite ve Bungie’nin Destiny serisi başarılı örnekler arasında yer alır. Şimdilerde ise, Sony’nin kendi formülünde bazı değişiklikler yapmayı planladığı görülüyor. Kısa bir süre önce duyurulan bir diğer önemli nokta, şirketin PS5’ten faydalanarak yeni bir taşınabilir oyun akışı cihazını piyasaya sürmeyi düşündüğüdür.

Sony, 'God of War: Ragnarok' için yenilikleri duyurdu

Geçmişte, şirketin oyunlarının %88’i geleneksel modeli izlerken, sadece %12’si canlı hizmet oyunlarıydı. Ancak, kısa bir süre önce açıklanan yatırım stratejisi, bu oranın sırasıyla %40 ve %60’a çıkacağını belirtiyor. Yani, canlı hizmet modeline daha fazla önem verilecek. Ayrıca, bu hamle için yeni bir marka başlatmayı da planlıyorlar ve “PlayStation Stüdyoları’ndan birkaç yeni yaratımı” yakında göreceğimizi vaat ediyorlar. PlayStation oyunları için dev adım.

James Cameron yeni bir Terminator filmi yazıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir