PlayStation 5 kontrolcüsü nasıl olacak?

PlayStation 5

PlayStation 5 hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Şimdi de PlayStation 5’in kontrolcüsü Dualshock 5 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Sony, 2020 yılının Kasım ayında merakla beklenen yeni nesil konsolu PS5’i satışa sunulacak. Satış tarihinden 5-6 ay önce resmi olarak tanıtılacak olan PS5 hakkında yeni bilgilere gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi Sony, yeni nesilde kontrolcüde büyük değişiklikler yapacak.

Bu değişikliklerden açıklananı sadece trigger yani tetik tuşları üzerineydi. Sony, Dualshock 5’in tetik tuşlarında kullanacağı geri bildirim sayesinde oyunda yay mı yoksa silah mı kullandığınızı hissedebileceğinizi belirtiyordu.

PlayStation 5 için yeni konsept yayınlandı!

Bugün ise PS5’e ait olduğu söylenen konsept videosu yayınladı. Bu videoda Dualshock 5’in tasarımında küçük değişikliklerin yapıldığı dikkat çekiyor. En dikkat çekeni ise Dualshock 5’in LCD göstergeli ekranı oluyor. Nintendo’nun Wii U’da yaptığı ekranlı gamepad olayını Sony’nin yeni nesilde yapacağı iddia edilse de bu ihtimalin çok düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Dualshock 4’ün fiyatları 400 TL bandındayken, LCD ekranlı bir kontrolcünün fiyatı muhtemelen 600-700 TL bandına fırlar. Bu da pek mantıklı olmaz. PlayStation alanların büyük bir bölümü ikinci bir kolu satın alıyor. Ancak bu kolun fiyatının artması oyuncular açısından da iyi olmaz.

Xbox Game Pass Aralık oyunları açıklandı!

Yine de böyle bir konseptin bizleri heyecanlandırdığını söyleyebiliriz. Kim bilir belki Sony maliyeti düşürüp Dualshock 4 fiyatına Dualshock 5 üretmeyi başarabilir.

Son olarak PS5’in 4K çözünürlükte 60 FPS hızında oyunlar oynatabileceğini belirtelim. 1080P çözünürlükte 144 FPS sunması beklenen yeni nesil konsolda 8K medya oynatma desteği de bulunacak.

Sizce yeni nesilde Türkiye fiyatlandırması nasıl olacak? Bize göre yeni nesil konsollar 4.500 TL banında satışa sunulacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir