Ana sayfa Genel Darksiders Genesis Switch'de pek farklı olmayacak

Darksiders Genesis Switch’de pek farklı olmayacak

Airship Syndicate ve THQ Nordic işbirliğiyle geliştirilen Darksiders Genesis Nintendo Switch’te nasıl görünecek? İşte merak edilen bu sorunun yanıtı.

Malum, şimdiki nesil konsollar için yayınlanan pek çok oyun Nintendo Switch’i es geçti. Bu durumun temel nedeni ise Switch’in aslında bir tablet olması. Nintendo Switch’i ilk başta bir TV konsolu olarak lanse etmeye çalışsa da Switch Lite ile bu konsolun aslında taşınabilir bir konsol olduğu tamamen kabul edilmiş oldu.

Dolayısıyla taşınabilir bir konsolun PlayStation 4 ya da Xbox One kadar güçlü olması zaten beklenemezdi. En azından günümüz şartlarında. Hal böyle olunca pek çok AAA kalitesindeki yapım Switch’i ıskalamak zorunda kaldı. Yapımcılar da yeni oyunları Switch’e getiremeyince eski yapımlara yöneldiler. Örneğin Ubisoft. Assassins Creed Origins ya da Odyssey’i Switch’e getirmek yerine Assassinc Creed 4 Black Flag ve Rogue’u bu konsol için yayınlama kararı aldı.

darksiders genesis

Fakat Switch için yeni oyun çıkaran stüdyo da yok değil. Örneğin Airship Syndicate yeni oyunu Darksiders Genesis için Switch sözü vermişti. Yapımcı ekip verdiği sözü tuttu ve oyunun Switch versiyonunu da geliştirdi. Oyun severlerin asıl merak ettiği unsur ise oyunun PC, PS4 ve Xbox One sürümleriyle Switch sürümü arasında fark olup olmayacağıydı.

Bu konu hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Airship Syndicate CEO’su Joe Madureira, oyunun diğer sürümleri ile Switch sürümü arasında içerik açısından fark bulunmadığını söyledi. Teknik açıdan bazı kısıtlamalar söz konusu olsa da Switch’in gücünün sonuna kadar kullanıldığı belirtildi.

Bu hafta çıkacak oyunlar için tıklayın

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler