Ana SayfaGenelSamsung, ticari mikro LED ekranı The Wall 2022'yi tanıttı

Samsung, ticari mikro LED ekranı The Wall 2022’yi tanıttı

İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Integrated Systems Europe (ISE 2022) fuarında Samsung, çok sayıda yeni ticari teşhir ürününü tanıttı. Ürün, IWB ve IAB modellerinde bulunan ticari bir mikro LED ekran olan “The Wall 2022” olarak duyuruldu.

Samsung The Wall 2022, kullanıcıya özel bir çözünürlükle en iyi görüntü kalitesini sunar. Ekran maksimum 2000 nit parlaklık ve 120Hz maksimum yenileme hızı ile geliyor. Akıllı TV, HDR10/10+ desteği getiriyor ve maksimum 4K 110 inç veya 8K 220 inç boyutlarında mevcut.

Samsung The Wall 2022, Muti-View ile 20 bit renk derinliğini işleyebilen yerleşik bir Mikro AI işlemciye sahiptir. TV, ticari kullanım için çok uygun olan dört dinamik sinyal kaynağını aynı ekranda işleyebilir.

The Wall 2022

Duvar Hepsi Bir Arada (IAB) modeli üç modelde mevcuttur – 4K 146 inç, 2K 146 inç ve 2K 110 inç seçenekleri. Tüm modeller, 59 mm gömülü kalınlığa sahip 16:9 en boy oranında mevcuttur. TV’ler ayrıca entegre bir S-Box medya oynatma modülü ile birlikte geliyor ve ekleme desteğine sahip.

w5

Samsung, microLED’in yakın gelecekte LCD ve OLED ekranların yerini alacağını tahmin ediyor. MicroLED ekranların, LCD ve OLED ekranlara göre daha ince ve daha enerji verimli olmaları gibi birçok avantajı vardır. MicroLED ekranlar, LCD ekranların güç tüketiminin yalnızca onda birini tüketir ve OLED’lerinkine yakın bir renk doygunluğuna sahip.

The Wall 2022

Ekran teknolojisi aynı zamanda OLED’ler gibi tek bir ışık yayan birim için kendi kendini aydınlatma olanağı da sunuyor. Ayrıca, geleneksel ekranlarda kullanılan arka ışık ve renk filtrelerini ortadan kaldırmak için mikron boyutlu LED ışıklar kullanır ve sınıfının en iyi görüntü efektini sunuyor.

Apple, katlanabilir yeni bir iPhone üzerinde çalışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting