Ana SayfaGenelPikmin 3 Deluxe incelemesi

Pikmin 3 Deluxe incelemesi

Nintendo Switch için yeniden ele alanından Pikmin 3 Deluxe incelemesi ile karşınızdayız. Küçük insanların büyük dünyası sizi bekliyor.

Nintendo GameCube döneminde hayatımıza giren Pikmin, farklı yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Döneminde Toy Story filminin popüler olması ve o evrene benzer bir evren sunan Pikmin, daha sonrasında Wii, Wii U ve 3DS platformlarına da gelmişti. Nintendo, hibrit konsolu Nintendo Switch için serinin üçünü oyununu başarılı bir şekilde portladı. Pikmin 3 Deluxe adıyla çıkışını gerçekleştiren oyun, küçük insanların büyük dünyasını bizlere başarılı bir şekilde aktarmayı başarıyor.

Pikmin 3 Deluxe incelemesi

Pikmin 3’te oyuncular ana gezegeni Koppai’yi kıtlıktan kurtarmak için ekilebilir meyve tohumları bulmak için PNF-404 adını verdikleri bir gezegeni keşfetmeye çıkıyor. Bu gezegende tabii ki de birbirinden farklı düşman bizleri bekliyor. Pikmin adı verilen sevimli dostlarımızdan kendi ordumuzu oluşturarak maceramıza başlıyoruz. Oldukça sevimli yaratıklar olan bu Pikmin’ler, tahmin edebileceğiniz gibi oyunun ana konusunu oluşturuyo

- Reklam -

Pikmin, köprüler inşa etmek, bariyerleri yıkmak, ganimet toplamak ve düşmanları yenmek gibi çeşitli görevleri yerine getirmeye yönlendirilebiliyor. Özel yeteneklerini veya tehlikelere karşı bağışıklıklarını ifade eden çeşitli renklerde ve farklı fiziksel özelliklerde olan Pikmin’ler macera boyunca elimiz ayağımız oluyor.

Pikmin 3 Deluxe

Örneğin, Kırmızı Pikmin ateşe karşı dayanlık ve daha sert savaşabilir. Sarı Pikmin elektriğe karşı dayanıklı ve daha uzağa fırlatılabilir ve Mavi Pikmin ise suya karşı dayanıklılık gösteriyor.

Nintendo Switch yok satmaya devam ediyor

Zorlu engelleri yıkabilen ve ağır nesneler tarafından ezilmeye karşı bağışık olan gri renkli Rock Pikmin ve havadaki düşmanlara saldırabilen, havada eşya taşıyabilen ve su üzerinde seyahat edebilen pembe renkli Kanatlı Pikmin serinin 3. oyunu ile oyuna ekleniyor.

Pikmin’lerin karakteristik özelliklerini çok iyi aklınızda tutmanız gerekiyor. Aksi durumda su içerisinde yapılacak bir göreve kırmızı Pikmin’i gönderirseniz maalesef ki o Pikmin’i kaybedersiniz. Bu yüzden hangi Pikmin’in neye karşı dayanıklı olduğunu aklınıza kodlamanızda fayda var.

Pikmin 3 Deluxe

Oyunda bir çok mod yer alıyor

Oyunda hikaye modununun yanı sıra Bingo Battle adlı bölünmüş ekranlı, rekabetçi, iki oyunculu çok oyunculu bir mod bulunuyor. Bu modda, her oyuncunun toplaması gereken 4’e 4 öğeden oluşan bir tablo yer alıyor ve tahtalarında arka arkaya dördü almak için rekabet ediyor.

Oyunda Görev Modu da yer alıyor. Bu mod oyunculara Pikmin temellerine dayalı bir görevin sunulduğu ve sınırlı bir süre içinde tamamlanması gereken tek oyunculu veya işbirliğine dayalı çok oyunculu bir deneyim sunuyor.

Görev Modunda üç seçenek yer alıyor: Bunlar; oyuncuların, süre dolmadan belirli bir miktarda Pikmin kullanarak haritadaki tüm meyveleri ve düşmanları toplamaları gereken Hazine Toplama bölümü; Oyuncuların haritadaki tüm düşmanları olabildiğince çabuk öldürmesi gereken Düşmanlarla Savaş bölümü ve Defeat Bosses yani oyuncuların Story Mode’dan boss yaratıklar ile yeniden dövüşme bölümü olarak ayrılıyor.

Pikmin 3 Deluxe

Serinin üçüncü oyunu önceki Pikmin oyunlarında olduğu gibi PNF-404 olarak adlandırılan gizemli ve daha önce isimsiz gezegende geçiyor. PNF-404 üzerinde, her biri farklı topografyaya sahip beş farklı alanı keşfetmeye başlıyorsunuz. Oyunun başında size Koppai gezegeninin sakinlerinin “patlayan nüfus, artan iştahlar ve temel bir planlama eksikliği” nedeniyle kıtlıktan muzdarip oldukları söyleniyor.

Siz de bu noktada devreye girip gezegende yaşayan Pikmin’leri kurtarmaya ve kendiniz için yiyecek sağlamaya başlıyorsunuz. Yani bir nevi win win olayı.

Tatlı mı tatlı grafikleri ile sizleri oyunun içine çekecek olan Pikmin 3 Deluxe’ı oynamanızı tavsiye ediyoruz. Ancak bu tür herkese hitap etmeyeceği için önce oyun ile ilgili videolar izlemenizi veya oyunun Demo’sunu indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Pikmin 3 Deluxe

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting