Ana sayfa Dosya Konusu ÖTV indirimi sonrası en ucuz sıfır otomobiller! (Kasım 2018)

ÖTV indirimi sonrası en ucuz sıfır otomobiller! (Kasım 2018)

Otomobil sektörü Kasım ayı ile birlikte hareketleniyor. Gelen ÖTV ve KDV indirimleri sonrası, 100.000TL altı araç sayısında önemli bir artış gerçekleşti. İşte ÖTV indirimi sonrası en ucuz sıfır otomobiller!

Döviz kurundaki dalgalanmanın en çok etkilediği sektörlerden birisi de otomobil sanayisi oldu. Sıfır araç satışlarının durması, sektör hacmindeki büyük daralma bazı otomobil fabrikalarının üretime ara vermesine neden oldu.

Geçtiğimiz aya kadar 100.000TL altına alınabilecek sıfır araç sayısı bir eldeki parmak sayısını geçmiyordu. Nitekim ÖTV’de yapılan düzenleme sonrası bu sayı biraz daha artmıştı. Fakat bu hamle de sektörü canlandırmak için yeterli olmadı.

Otomobil pazarının iyiden iyiye daralması sonrası beklenen ÖTV indirimi de geldi. Hükümet tarafından açıklanan ÖTV indirimi sonrası 100.000 TL altına alınabilecek sıfır araç sayısında da önemli bir artış yaşandı.

Bu artış sonrası bizde geçtiğimiz ay yaptığımız en ucuz sıfır otomobiller listemizi güncelleme kararı aldı.

En ucuz sıfır otomobiller listemizi oluştururken, ülkemizde ne çok kullanılan markaların en ucuz modellerini baz aldık. Bu bağlamda hurda teşvikli fiyatlarla 65.000TL altına bile sıfır otomobil almak mümkün.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri en ucuz sıfır otomobiller listemizle başbaşa bırakalım. (NOT: Bazı markalar henüz ÖTV indirimli fiyatlarını yayınlamadıkları için listede yer almamaktadır.)

En ucuz sıfır otomobiller! (Kasım 2018)

Toyota Yaris

Model: 1.0 Life
Fiyat: Hurda Teşvikli 64.350TL ( Normal: 72.350TL)

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler