Ana SayfaGenelOtomobil fiyatları tekrardan artacak mı?

Otomobil fiyatları tekrardan artacak mı?

Geçtiğimiz gün gelen faiz indirimi sonrasında gözler otomobil fiyatlarına çevrildi. Peki otomobil fiyatlarında nasıl bir değişim olacak? İşte yanıtı.

Otomobil fiyatları tekrardan artacak mı? Kısa süre önce gelen ÖTV indirimi ile birlikte otomobil fiyatlarında önemli düşüşler meydana gelmişti. Özellikle alt ÖTV dilimine yakın olan modellerde büyük indirimler görmüştük. Fakat geçtiğimiz gün gelen faiz indirimi sonrasında kafalarda bazı soru işaretleri oluştu.

Bu soru işaretlerinin temel nedeni ise dolar kurundaki yükseliş diyebiliriz. Uzun süredir 8.5 TL civarlarında seyreden dolar, faiz indirimi haberiyle birlikte önce 8.75 TL seviyesine çıktı. Sonrasında kademeli olarak 8.6 TL seviyelerine çekilen dolar tekrardan yükseldi ve 8.85 TL’yi gördü. Biz bu haberi yazdığımız sırada dolar 8.85 seviyelerinde işlem görmeye devam ediyordu.

Adsiz 29 1

Otomobil fiyatları tekrardan artacak mı?

Doların ve Euro’nun artmasıyla birlikte otomobil fiyatları da direkt olarak artabilir. Bu da bazı otomobillerin tekrardan bir üst ÖTV dilimine geçmesine zemin hazırlayacaktır. Böyle bir durumda ÖTV matrah düzenlemesi ile gelen indirimler de ortadan kalkacaktır. Yani önümüzdeki ay bazı otomobillerde 50 bin TL ve üzeri zamlar görürsek bizim için çok da şaşırtıcı olmayacaktır.

Elbette dolar ve euro’nun düşmesi halinde bu risk ortadan kalkacaktır. Yani şu anda önemli olan döviz kurlarını belli seviyelerde tutabilmek. Eğer bu seviyelerin üzerine çıkılırsa alarm zilleri çalmaya başlar.

Microsoft, geri dönüştürülmüş okyanus plastiğinden kablosuz fare üretti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting