Oppo Find X7 iddialı geliyor

Oppo Find X7

Oppo’nun çok yakında piyasaya süreceği yeni amiral gemisi akıllı telefonu Oppo Find X7, AnTuTu’dan aldığı puanla iddialı olduğunu gösterdi.

Akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam eden Çinli telefon üreticisi Oppo, önümüzdeki hafta bir etkinlik düzenleyerek Reno11 serisi telefonlarını resmi olarak tanıtacak. Ancak Oppo’nun yakın zamanda gerçekleştireceği tek lansman etkinliği bu olmayacak. Çünkü şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonunu da çok yakında resmi olarak tanıtması bekleniyor.

Oppo Find X7 adını taşıyan bu telefon, daha önce çeşitli sızıntılarla gündeme taşınmıştı. Telefon dün de AnTuTu performans testinde karşımıza çıktı. Find X7, AnTuTu performans testinden aldığı yüksek puanla oldukça iddialı geldiğini gösterdi.

Oppo Find X7 2

2024’ün ilk haftalarında kullanıcılarla buluşması beklenen Oppo Find X7, MediaTek’in yeni nesil yonga seti Dimensity 9300’den güç alacak. Dimensity yonga setleri genelde Qualcomm’un Snapdragon yonga setlerinin gölgesinde kalsa da Dimensity 9300 etkileyici özelliklere sahip. Bu yonga seti 1 + 3 + 4 şeklinde bir CPU dağılımıyla geliyor. Ana CPU 3.25 Ghz. Ona üç 2.85 Ghz’lik Cortex-A720, dört tane de 2.0 Ghz’lik Cortex-A720 eşlik ediyor.

Nitekim telefonun AnTuTu performans testinden aldığı puan da bunun bugüne kadar gördüğümüz en güçlü MediaTek yonga seti olacağını doğruluyor. Find X7, AnTuTu testinden 2.2 milyonun üzerinde puan topladı ki bu da MediaTek yonga seti kullanan bir telefonun bugüne kadar topladığı en yüksek puan. Üstelik telefonun Pro versiyonu daha da iyi bir performans sunabilir. Çünkü bu puanı alan telefonun standart model mi yoksa Pro modeli mi olduğu bilinmiyor.

Samsung Galaxy A25’in yeni görselleri sızdırıldı