Oppo Enco X2 gerçek kablosuz kulaklık: Amiral gemisi deneyimi!

odf sdf

#İŞBİRLİĞİ

Oppo, Danimarkalı ses teknolojileri firması Dynaudiov ile ortak bir çalışma yürüterek yeni gerçek kablosuz kulaklığı Oppo Enco X2’yi görücüye çıkardı. Önceki nesle kıyasla daha kolay kullanım ve daha iyi bir ses kalitesi vadeden ürün, amiral gemisi statüsünde yer alıyor. Şimdi bu ürünün detaylarına birlikte göz atalım.

Oppo Enco X2, siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunuluyor. Bize deneyimleyebilmemiz için beyaz rengi geldi. Yanlardan yumuşatılmış, ışık altında parlayan ve minimal tasarım detaylarına sahip olan ürün, zengin bir sunum gerçekleştiriyor diyebiliriz. Ayrıca, bu kulaklığı jean pantolonunuzun ufak cebinde dahi taşıyabiliyorsunuz.

Silikon başlıklara sahip kulaklıklarımız, kısa saplı ve kulakta güçlü bir tutuş gerçekleştirebiliyor. Bunun için size en uygun kulaklık başlığını seçmelisiniz. Kutuda toplamda 3 farklı başlık var ve bunlar kolaylıkla temizlenebiliyor da. Böylelikle uzun süreli kullanım mümkün oluyor.

Dokunmatik mekanizmaya sahip ve hareket halindeyken dahi kulaktan düşmeyen kulaklıklarımız, aynı zamanda oldukça hafif de. Her bir kulaklık, yalnızca 4.7 gram ağırlıkta. Taşıma ve şarj kutusunun ağırlığını merak ediyorsanız, o da 47 gram ağırlıkta.

Peki ya suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası var mı derseniz, evet, o da var. Kulaklıklar, IP54 suya ve toza karşı dayanıklı. Böylece sokakta yürüyüş yaparken hafif yağmura yakalansanız da endişe etmenize gerek yok. Spor yaparken terlediğinizde de kulaklıklarda muhtemelen bir sorun yaşanmayacaktır.

Oppo Enco X2 gerçek kablosuz kulaklık: Amiral gemisi deneyimi!

Oppo Enco X2, yüksek çözünürlüklü ses sunabilen bir gerçek kablosuz kulaklık

Oppo Enco X2’yi akıllı telefon, tablet ya da dizüstü PC’nizle uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Bluetooth 5.2 kablosuz bağlantı teknolojisine sahip ürün, birkaç saniye içinde cihazınızla eşleşiyor. Daha gelişmiş ve kişiye özel kullanım deneyimleri için telefonunuza Hey Melody uygulaması kurmanızı da önemle hatırlatalım.

Uygulamayı kurduktan sonra en güncel yazılım sürümünü indirmeniz de kulaklıktan alacağınız deneyim için çok önemli. Bu uygulama üzerinden kulak yapınıza uygun ses ayarlamaları yapabilir, dokunmatik tercihleri düzenleyebilir ve ANC ile şeffaf mod tercihlerini kullanabilirsiniz.

Ultra geniş açılı ANC, yani aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde gürültülü ortamlarda da iyi bir deneyim mümkün.

Kulaklığımız, aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip. Bunu aktifleştirdiğinizde, gürültülü ortam deneyimlerinde de dış sesleri büyük ölçüde filtreleyebiliyorsunuz. Bu, hem müzik dinlerken hem de telefon aramaları yaparken işinize yarayan bir özellik. İster bir caddede olun, ister metro seyahatinde olun, isterseniz de uçak seyahati yapıyor olun. Gerçekten işe yaradığını göreceksiniz. Tabii bu mod, iyi ses kalitesi sunup dış sesleri filtrelerden normale kıyasla daha fazla pil tüketimine de yol açıyor. Bunu da hatırlatalım.

Peki kulaklığımızın müzik sunumu ve telefon arama ses kalitesi nasıl?

Oppo Enco X2, φ11 mm dinamik sürücü ve φ6 mm dengeli membran sürücüye sahip. ANC açık durumda dış mekânlarda müzik dinlediğinizde, temiz tiz’ler ve derin bass’lar alabiliyorsunuz. Farklı türde müzikler dinlerken ufak detayları rahatlıkla algılayabiliyor ve saatlerce müziğin sizi sarmasına izin verebiliyorsunuz.

İç mekân ve sessiz ortam deneyimlerinde ise, ANC modunu kapatabilir ya da daha hafif versiyonunu aktifleştirebilirsiniz. Bu, daha uzun pil ömrünü de mümkün kılacaktır.
Ürünle hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda, gürültülü ortamlarda telefon aramaları gerçekleştirdik.

İç mekân kullanımlarında ANC açmadan da berrak detaylarla telefon görüşmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ses kalitesi gerçekten başarılı.

Dış mekânda, örneğin yoğun trafiğin ve rüzgârın olduğu noktalarda ANC özelliği aktifken de anlaşılır telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz. Ses kalitesi biraz düşüyor olabilir, ama dış sesler büyük ölçüde filtreleniyor ve anlaşılır konuşmalar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Oppo Enco X2 gerçek kablosuz kulaklık: Amiral gemisi deneyimi!

Gelelim pil ve şarj detaylarına

Her bir kulaklıkta 57mAh pil bulunuyor. Taşıma ve şarj kutusunda ise, 566mAh pil var. Ürünü, kutuda gelen Type-C kablosuyla 1 buçuk saatte tamamen şarj edebilirsiniz.

Öte yandan, bu kulaklığın Qi kablosuz şarj pedi aracılığıyla şarj edilebildiğini belirtelim. Ayrıca, ters şarj özellikli bir telefonunuz varsa, bu telefonla da kulaklığınızı şarj edebiliyorsunuz. Bunlar güzel detaylar.

Eğer ANC modu açık ve ses seviyesi %50-60 civarında müzik dinliyorsanız, kulaklıklar tek şarj ile 5 saate kadar deneyim sunabiliyor. ANC modu kapandığında ise, tek şarj ile 6 saati görebiliyorsunuz.

Kutudaki şarj değerini de eklediğimizde, toplamda yaklaşık 40 saatlik deneyim mümkün oluyor, ki burada ANC özelliğinin kapalı olması gerektiğini ekleyelim. Aksi durumda daha kısa bir pil ömrü oluşuyor.

Son sözlere gelirsek…

Oppo Enco X2, güzel tasarıma sahip bir ürün. Kulakta sağlam bir tutuş hissi sunuyor ve gelişmiş işitsel detaylar sağlıyor. Tabii en iyi deneyim için Hey Melody uygulamasını ve en güncel yazılım sürümünü kullanmanız önemli.

Amiral gemisi statüsündeki ürün, ülkemizde 2.899 TL satış fiyatı etiketiyle bulunabiliyor.

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

Yeni Huawei MateBook X Pro laptop: Cesur ve güzel!