Ana SayfaGenelElektrikli otomobiller hızla yaygınlaşıyor!

Elektrikli otomobiller hızla yaygınlaşıyor!

Hertz, Salı günü General Motors ile otomobil üreticisinin Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac ve BrightDrop markalarından 175.000 elektrikli araç satın almak için önümüzdeki beş yıl içinde bir anlaşma imzaladığını duyurdu ve EV filosunu bir kez daha büyütüyor.

Elektrikli otomobiller hızla yaygınlaşıyor! Müşteriler, ilk tekliflerin, yani Chevrolet Bolt EV ve Bolt EUV’nin gelecek yılın ilk çeyreğinden itibaren Hertz şubelerine ulaştığını görecekler.

2027’ye kadar sürecek olan anlaşma, Hertz’in büyüyen EV sürüsüne çok çeşitli modeller getirecek. Şimdi ve 2027 arasında, kiralama şirketi müşterilerinin söz konusu elektrikli araçlarda yaklaşık 8 milyar mil yol kat etmesini ve tahmini 3.5 milyon metrik ton karbondioksit salınımını önlemesini bekliyor. Hertz, 2024 yılına kadar kiralık filosunun dörtte birini akülü elektriğe dönüştürmeyi planlıyor.

Elektrikli otomobil fiyatlarında düşüş

Elektrikli otomobiller hızla yaygınlaşıyor!

Bu haber, Hertz’in Nisan ayında Polestar’dan aldığı 65.000 araçlık performans EV üreticisinin teslimatlarına başladığı siparişi takip ediyor. 2021’de yapılan daha önceki bir duyuru, Tesla’nın Hertz filosuna tahmini 4,2 milyar dolar değerinde 100.000 araç tedarik edeceğini söylemiş fakat bu açıklama Tesla CEO’su Elon Musk tarafından hızla bertaraf edilmişti. Hertz, şu anda 25 Kuzey Amerika şehrinde faaliyet gösteren Uber sürücülerine 50.000 Tesla EV kiralamayı planlıyor, GM araçlarının benzer şartlar altında sunulup sunulmayacağına dair bir haber yok.

Ford elektrikli otomobil

Halihazırda bir GM EV sipariş etmiş ve teslimat bekliyorsanız endişelenmeyin. Hertz ile yapılan bu anlaşma, mevcut teslimat tarihlerini etkilemeyecek.

Elektrikli otomobiller menzil sorunu yaşıyor

Bir GM temsilcisi Salı günü e-posta yoluyla Engadget’e verdiği demeçte, “Birinci önceliğimiz, rezervasyonları olan müşterilere araçları teslim etmektir.” “GM, Kuzey Amerika’daki yıllık kapasitenin 2025’te bir milyon birimin üzerine çıkmasıyla, tüm müşterilerin talebini karşılamak için gerekli kapasiteye sahip”.

Alman otomotiv devi 2023 yılı için de son derece karamsar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting