Ana SayfaGenelOPPO Enco X2 : Gerçek kablosuz kulaklıklarda standartlar yeniden şekilleniyor

OPPO Enco X2 : Gerçek kablosuz kulaklıklarda standartlar yeniden şekilleniyor

Kullanıcıya yönelik özelleştirilebilen detayları ve yenilikçi akustik teknolojisiyle OPPO Enco X2 , gerçek kablosuz kulaklıkları Hi-Fi kalitesindeki ses dünyasına taşımayı hedefliyor.

 Stüdyo kalitesinde ses sunmaya odaklanan gerçek kablosuz kulaklık OPPO Enco X2 , Danimarka merkezli hoparlör üreticisi Dynaudio ile tasarlanan Süper Dinamik Dengeli Gelişmiş Motorunun sağladığı (SuperDBEE) akustik sistemle donatıldı. Kulaklıklarda ayrıca yepyeni ve Düşük Gecikmeli Yüksek Çözünürlüklü Ses Kodeği (LHDC) 4.0 bulunuyor. Ultra geniş frekansa sahip aktif gürültü engelleme (ANC) çözümüyle donatılan OPPO Enco X2, etkileyici gürültü engelleme yetenekleriyle sesleri bozulmadan dengelerken amiral gemisi kalitesinde ses sunma konusunda çıtayı yükseltiyor.

OPPO Enco X2

SuperDBEE: Hi-Fi benzeri sesler için geliştirildi

Etkileyici SuperDBEE akustik sistemini sunmak için, Dynaudio’nun üst düzey stereo teknolojisi, OPPO Enco X2’nin kulaklık ünitelerine yerleştirildi. Koaksiyel çift sürücüleriyle sistem, kullanıcının dinleme keyfini artıran pürüzsüz ve doğal bir ses sunuyor.

Tizler konusunda ise Enco X2, OPPO’nun imzası olan düz diyafram yapıyı koruyor ve Absolute Center Quad-Magnet Planar Tweeter / Mutlak Merkezi Dörtlü Mıknatıslı Düzlemsel Tweeter ile donanmış halde geliyor. Tweeter, önceki nesille kıyaslandığında, kulaklıklarda 40 kHz’e kadar ulaşabilen %100 daha geniş bir frekans aralığı sağlıyor.

OPPO Enco X2

Yüksek kaliteli ses alabilmek için, DAC olarak bilinen, yüksek performanslı bir ‘dijitalden analoğa dönüştürücü’ gerekiyor. OPPO Enco X2’de, bir donanım olarak bulunan Çip Üzerinde Sistem (SoC) içindeki DAC çipinin devre yapısı yeniden optimize edildi. Aynı zamanda daha yüksek kalitede ses endüktörü kullanıldı. Bu geliştirmeler, kulaklıklara iletilen seste %25’lik bir artış sağladı.

OPPO Enco X2

Bir Devrim: Gerçek kablosuz gürültü engelleme

Enco X2’nin üç mikrofonunun ikisinde Aktif Gürültü Engelleme’yi destekleyen üç çekirdekli bir çip bulunuyor. 45dB’ye ulaşabilen Aktif Gürültü Engelleme derinliği ve 4000Hz’e kadar genişleyebilen Aktif Gürültü Engelleme Frekans Aralığı sunabilen OPPO Enco X2, geleneksel kulaklıklarda başarılması zor bir işin üstesinden gelerek dış sesleri istenmeyen durumlarda kolay ve etkili bir şekilde bloke edebiliyor.

OPPO Enco X2’nin üçlü mikrofon sisteminin en gelişmiş yönü ise sesi kemikten ileten mikrofon özelliği. Mikrofon, kullanıcının sesini tanımlamak ve aramaları geliştirmek için sesi kafa tası kemiğinden ileten (bone voiceprint) bir yapay zeka gürültü azaltma algoritması kullanıyor ve böylece aramalarda kullanıcının sesi her zaman duyulabiliyor.

OPPO Enco X2

Enco X2 önemli yükseltmelerle geliştirildi

OPPO bir yandan da ergonomik tasarım konusundaki araştırmalarını hız kesmeden sürdürüyor ve bu çaba sayesinde yalnızca 4,7 gram olan OPPO Enco X2 rahat bir kullanım sağlıyor. Kulaklıkların ve şarj kutusunun tasarımı, zarif ve porselen benzeri bir his veren sektör lideri NCVM kaplamayla taçlanıyor. IP54 sertifikasına sahip kulaklıklar kutudan bağımsız olarak toz ve su geçirmeye dayanıklı.

Uzun süre kullanımda artan bakteri üremesini engellemeye yardımcı olan anti bakteriyel yapısının yanında, kulaklıkların uç kısımları kulak kiri önleyici özelliğe sahip. OPPO Enco X2, sektörde binaural (stereofonik) ses kaydını destekleyen ilk gerçek kablosuz kulak içi kulaklıklar olarak öne çıkıyor.

iPhone 14 Pro Max kırık ekran sorunuyla gündemde

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting