Oppo A78 4G resmen tanıtıldı

Oppo A78 4G

Bir süredir çeşitli sızıntı ve söylentilerle gündeme taşınan Oppo A78 4G, sonunda resmi olarak tanıtıldı. Telefon 5G versiyonundan farklı özelliklerle geliyor.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden Oppo akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Son dönemde Reno serisi telefonlarını çeşitlendiren şirket, bu kez de A serisine geri döndü ve Oppo A serisinin en yeni üyesi olan A78 4G’yi resmen tanıttı. Böylece son dönemde çeşitli sızıntı ve söylentilerle gündeme taşınan Oppo A78’in teknik özellikleri ve tasarımı da netlik kazanmış oldu.

Oppo A serisinin en yeni üyesi, Endonezya’da düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Tahmin edildiği gibi Oppo A78’in 4G versiyonu 5G versiyonundan bazı önemli farklılıklarla geliyor. Bunların başında ise ekran boyutu geliyor. A78 4G’nin 6.43 inçlik AMOLED ekranı 5G versiyonuna kıyasla daha küçük. FHD+ çözünürlükteki bu ekranın yenilenme hızı 90 Hz. Ekranın üzerinde delik şeklinde bir selfie kamerası yer alıyor.

Oppo A78 4G, Snapdargon 680 yonga setinden güç alıyor. Telefon son dönemde sıkça gördüğümüz trende uymayarak RAM ve dahili depolama alanı konusunda kullanıcılara seçenek sunmuyor. Telefon 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanıyla geliyor. Batarya tarafına geldiğimizde karşımıza 5000 mAh’lık bir batarya ve 67 W şarj hızı çıkıyor.

Telefonun arka yüzünde çift kamera yer alıyor. Bu çift kameranın ana lensi 50 megapiksel. Ona 2 megapiksellik derinlik sensörü eşlik ediyor. Selfie kamerası ise 8 megapiksel.

Oppo A78 1

Nothing Phone 2 resmen tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir