Ana SayfaİnternetOpera Instagram entegrasyonu ile güncellendi!

Opera Instagram entegrasyonu ile güncellendi!

Opera yayınladığı son güncellemeyle fark yaratacak özellik ekledi. Opera Instagram entegrasyonu ile uygulama eksikliğini ortadan kaldıracak.

COVID-19 yüzünden herkesin evde kalması ile sosyal medya uygulamalarının kullanımı son zamanlarda arttı. Son zamanlarda Instagram, mobildeki uygulama özelliklerinin bazılarını masaüstü sürümüne eklemişti. Ancak resmi olarak bir uygulaması ne Windows’te ne de macOS’te bulunmuyordu. Opera Instagram uygulamasını bugün masaüstü tarayıcısına entegre ettiğini açıkladı. Bu sayede Instagram’ın neredeyse tüm özelliklerinin çoğuna tarayıcıdan erişebileceksiniz.

Facebook karanlık tema iPhone’a geliyor!

Opera’nın masaüstü tarayıcısının yeni sürümü yani Opera 68, artık kullanıcıların Instagram Hikayeleri ve Direkt Mesajlar (DM) ile birlikte Instagram ana akışına doğrudan erişmesini sağlıyor. Opera’nın yeni güncellemesi, masaüstü tarayıcısında mobil uygulama deneyimi sağlamayı amaçlıyor.

Kullanıcılar, soldaki kenar çubuğundaki Instagram simgesini tıklayarak ve Instagram hesaplarına giriş yaparak yerleşik Instagram uygulamasına erişebiliyor. Bunun dışında Opera, kullanıcıların farklı projeleri aynı tarayıcı penceresinden yönetmelerine olanak tanıyan ‘Çalışma Alanları’ özelliğini de kullanıma sunuyor.

Bu konuda yorum yapan Opera ürün müdürü Maciej Kocemba şunları söyledi; “İnsanlar hangi sosyal medya platformlarını kullanacaklarını ve bunlara hangi cihazda erişeceklerini tercih etmeyi sever. Instagram’ı, arkadaşlarına ve sevdiklerine daha iyi erişim sağlamak ve Instastories’i izlemek veya yorum ve DM yazmak için geniş bir ekran ve klavye kullanma rahatlığına sahip olmalarını sağlamak için entegre ediyoruz. Sosyal medyanın insanların dikkatinin dağılmasının ve telefonlarını sürekli kontrol etmesinin ana nedenlerinden biri olduğunu tespit ettik. İnsanlar sonunda telefonlarını bırakabilecek. Opera’da Instagram kullanmak daha zevkli olacak.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU