Ana SayfaAkıllı TelefonOnePlus, Apple ve Samsung'u geride bıraktı

OnePlus, Apple ve Samsung’u geride bıraktı

Genel olarak üst segment akıllı telefon modelleri ile dikkat çeken OnePlus, bu kategoride Apple ve Samsung’u geride bırakmayı başardı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Çinli akıllı telefon üreticilerinin farklı bir satış stratejisi mevcut. Sektördeki diğer üreticiler gibi yüksek kar marjları koymak yerine, düşük kar yüzdeleriyle sürümden kazanmayı tercih ediyorlar. Nitekim OnePlus da bu firmalardan biri. Çinli üreticinin, geniş kitlelere erişme ya da yüksek oranlarda kar elde etme gibi bir derdi yok. Keza olsa, yeni bir model duyurduğunda eskisini üretim bandından kaldırmak yerine, fiyatını düşürerek kullanıcı kitlesini ve satış rakamlarını arttırmayı hedeflerdi. Fakat OnePlus’ın böyle bir gayesi varmış gibi görünmüyor.

OnePlus 6, iPhone X ve Galaxy S9’u geride bıraktı

Çinli üreticinin kısıtlı bir üretim ve pazarlama ağına sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tam olarak da bu yüzden OnePlus modelleri ağırlıklı olarak Asya pazarında işlem görüyor.

Geçtiğimiz çeyrek sonuçlarına göre, OP 6 dünyanın en kalabalık nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Hindistan’da en çok satan amiral gemisi modeli olmayı başardı. Üst segmentteki pazar payının yüzde 40’ına tek başına hükmeden OP6 böylece Samsung ve Apple gibi güçlü isimleri de geride bırakmış oldu.

Samsung’un Galaxy S9 ve S9+ modeli yüzde 34’lük payla ikinci sırada yer alırken, Apple ise yüzde 14 ile 3. oldu.

Çinli üretici önceki çeyreğe oranla satışlarını yüzde 446 oranında arttırarak hatırı sayılır bir başarıya da imza attı.

Oppo R17 bir kez daha ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting