OnePlus 7 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

oneplus 7 pro

#İŞBİRLİĞİ

OnePlus uzun bir süredir merakla beklenen yeni amiral gemisi modelini nihayet tanıttı. İşte OnePlus 7 Pro özellikleri ve fiyatı hakkındaki tüm detaylar.

Aynı Apple gibi yalnızca üst segment modeller üreten OnePlus, uzun bir süredir geliştirme aşamasında bulunan yeni amiral gemisi modelini nihayet tanıttı.

Genel olarak her yılın 2. çeyreğinde yalnızca 1 telefon tanıtan Çinli üretici, bu yıl mevcut tabusunu yıkarak 2 farklı modelle karşımıza çıktı.

Çinli üretici OnePlus 7 modelinde 6T çizgisini korurken, OnePlus 7 Pro’da ise premium özelliklerin ön plana çıktığı bir yol izlemiş.

Hem güçlü, hem de alımlı

OnePlus 7 Pro tasarım açısından son derece başarılı bir model olarak karşımıza çıktı. Çinli üretici son dönemde iyiden iyiye hit olan uçtan uca ekran tasarımını es geçmemiş ve 7 Pro modelinde çentikleri tamamen ortadan kaldırmış.

oneplus 7 pro 4

OnePlus’ın yeni amiral gemisi modeli 162.6 x 76 x 8.8 mm ölçülerinde ve 210 gramlık bir ağırlığa sahip.

1440 x 3120 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekranla gelen telefonda Corning Gorilla Glass 6 teknolojisinden yararlanılmış.

Yüzde 88 gibi oldukça etkileyici bir ekran gövde oranına sahip olan OnePlus 7 Pro’da kamera için çentik ya da ekranda bir delik yer almıyor.

OnePlus, bazı Çinli üreticilerin de kullandığı gibi pop-up kamera tarzına yönelmiş. Yani selfie kamerası telefonun kasasının içerisinde gizlenmiş durumda. Ön kamerayı çalıştırdığınızda, selfie kamerası otomatik olarak ortaya çıkıyor.

Üstün teknik özellikler

OnePlus’ın yeni amiral gemisi modeli hali hazırda satışta olan pek çok üst segment model gibi Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga setinden güç alıyor. Çinli üretici RAM ve dahili depolama kapasitesini ise kullanıcının tercihine bırakmış durumda.

oneplus 7 pro 3

RAM tarafında 6GB, 8GB ve 12GB’lık 3 farklı opsiyon yer alırken, dahili depolama tarafında ise 128 ve 256GB’lık 2 farklı seçenek mevcut.

Telefonun arka tarafında dikey olarak konumlandırılmış 3’lü ana kamera modülü yer alıyor. Bu modülde 48MP’lik ana kameraya 16MP’lik ultra geniş açı kamerası ve 8MP’lik telefoto kamera eşlik ediyor. OnePlus 7 Pro’nun ön yüzünde ise gövde içine gizlenmiş 16MP’lik selfie kamerası mevcut.

4000 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir bataryadan beslenen yeni OnePlus modeli 30W Warp Charge teknolojisini de destekliyor.

Kutudan ilk çıktığında OxygenOS 9 destekli Android 9.0 ile çalışacak olan telefon önümüzdeki günlerde Android 10 güncellemesini de alacaktır.

oneplus 7 pro 2 1

Tam bir fiyat performans cihazı

Ekran altı parmak izi okuyucusunun da yer aldığı telefonun fiyatı da hayli uygun. Çinli üretici yeni premium modelini Avrupa’da ortalama 700 euro bandında bir etiketle satışa sunacak. Elbette bu etiket telefonun satıldığı ülkeye göre üç aşağı beş yukarı değişebilir. Fakat ortalama fiyatın 700 euro olacağını belirtelim.

Peki OnePlus 7 Pro Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Malum son dönemde fiyatı 1600 TL üzerinde olan telefonlardaki ÖTV oranı yüzde 25’ten yüzde 50’ye yükseltildi. Bu da üst segmentteki telefonların fiyatlarını arttıracaktır. Öte yandan yükseliş meyilli döviz kurunu da hesaba katmak gerekiyor.

oneplus 7 pro 1 1

Hali hazırda euro’nun 7TL bandında olduğunu düşünürsek, vergiler hariç bu telefonun 5000TL gibi bir etikete sahip olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen vergiler eklendiğinde karşımıza 6500TL – 7000TL bandında bir etiket çıkabilir. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler