Ana SayfaGenelOnePlus 8, 8 Pro, 8T, Mayıs 2021 güvenlik yamasını alıyor

OnePlus 8, 8 Pro, 8T, Mayıs 2021 güvenlik yamasını alıyor

OnePlus 8 serisi ve OnePlus8T, yeni bir OxygenOS güncellemesi alıyor. Güncelleme, üç cihaz için farklı yapı numaralarıyla gelse de, ortak bir değişiklik günlüğüne sahip.

Marka, bu güncellemeyi, Bitmoji AOD ve bir sürü düzeltme getiren son OxygenOS Açık Beta sürümünden iki hafta sonra yayınlıyor. OnePlus 8, 8 Pro ve OnePlus8T için en son sistem güncellemesi, birkaç hafta önceki OxygenOS Açık Beta güncellemesinde olduğu gibi güvenlik yama seviyesini Mayıs 2021’e yükseltiyor. Ayrıca, güncelleme performans için optimizasyonlarla birlikte geliyor. Son olarak, 48MP resimlere tıklandığında kamera uygulamasındaki deklanşör düğmesiyle ilgili bir sorunu da gideriyor. Bununla birlikte, güncelleme aşağıdaki yapı numaralarını taşıyor.

OnePlus 8, 8 Pro, 8T, Mayıs 2021 güvenlik yamasını alıyor

One Plus 8 yapı numarası bölgelere göre sırasıyla şu şekilde olacak:
ÇİNDE: 11.0.7.7.IN21DA
AB: 11.0.7.7.IN21BA
DİĞER: 11.0.7.7.IN21AA
OnePlus 8 Pro
ÇİNDE: 11.0.7.7.IN11DA
AB: 11.0.7.7.IN11BA
Yok: 11.0.7.7.IN11AA
OnePlus 8T
İÇİNDE: 11.0.8.14.KB05DA
AB: 11.0.8.14.KB05BA
DİĞER: 11.0.8.13.KB05AA

Diğer tüm OTA sistem güncellemeleri gibi, bu güncelleme de toplu olarak kullanıma sunuluyor. Bu nedenle, bazı birimler söz konusu güncellemeyi diğerlerinden daha sonra alabilir. OnePlus 8/ Pro / 8T OxygenOS 11.0.7.7 / 11.08.13 / 11.08.14 Resmi Değişiklik Günlüğü sistem düzeltmeleri ise şu şekilde: Cihazlar için optimize edilmiş cep telefonu performansı getirildi. Android güvenlik yaması 2021.06’ya güncellendi. Ayrıca kamera 48M resim formatında fotoğraf çekerken çekim düğmesinin başarısız olması sorunu düzeltildi. Güncelleme ile bir çok probelem çözülmüş ve performans artırılmış oldu.

Realme Book sızdırıldı! Muhtemelen 16 Haziran’da Realme Pad ile piyasaya çıkacak

 

1 YORUM

  1. Yıllardır tek isteğim Google Pixel cihazların türkiyeye gelmesiydi, Google Pixel deneyimine en yakın cihazlar OnePlus cihazlar fakat tabii ki Google Pixelin sunduğu kamera deneyiminin yanına bile yaklaşamıyor maalesef, keşke bu site de belirttiğim duruma el atsa üzerinde biraz dursa yetkili kişilerle irtibat kursa ne güzel olurdu, Xiaomi, Samsung gibi Güncelleme vermeyen, verse bile 1 sene sonra veren (şaka gibi ama “Android 11” 1 sene önce çıkmış durumda fakat Samsung, Xiaomi gibi firmalar daha yeni güncellemeyi veriyorlar, ya nasıl bir mantık anlayamıyorum 2 ay sonra zaten Android 12 çıkıyor sen Android 11i versen ne vermesen ne kimin umurunda, sırf bu tür durumlardan dolayı iPhone kullanıyorum, OnePlusun ülkemize girişine sevindim artık iPhone’dan farklı bir seçeneğimiz’de oldu bu sayede, tabii Google Pixel cihazlar ülkemize giriş yapsa ne OnePlus nede iPhone tercih ederdim fakat elden ne gelir yapacak birşey yok, artık Google şirketi 2050’de gelirse belki bizde bu deneyimi yaşayabiliriz :/
    “Nokia Xiaomi Realme Huawei Oppo Lenovo LG Vivo” gibi şirketler ise bunlara hatta Meizuyuda katabiliriz sanırım Uİleri aşırı sorunlu şirketler maalesef, evet 8 cigolayt ramleri zartları zurtları var amma ve lakin isterse 1TB ramleri olsun içerisinde en iyi işlemci olsun isterse yazılım donanım uyumu olmadıktan sonra yazılımları çöpten ibaret olduktan sonra yazılımları hatalarla dolu olduktan sonra insan kullanırken sinir krizi geçiriyorsa o alete para verilmez, Huawei bu durumu Harmony Os adlı platforma geçerek düzeltecek eminim hatta bu platform APK’da desteklediği için bu platforma geçiş de yapılabilir çünkü Gmail mi istiyorsunuz apksini kurun kullanın youtube mi istiyorsunuz yine aynı şekilde kurun kullanın kamerası iyi, stabil daha ne olsun ama tabii bunlar şuanlık dahaden varsayım ileriki zamanlarda belki de çöpten ibaret birşey çıkacaktır ortaya bilemiyorum, iPhone, Pixel, OnePlus gibi firmalar hem stabilite hem güncelleme ile ön plana çıkarken Samsung Stabilite ve ek özellikler ile öne çıkmakta fakat Samsung alırken eğer elleriniz ısıdan yanmasın istiyorsanız Exynos işlemcili ürünlerinden kaçınmanız gerekiyor, Harmony OS eğer Huawei ekosisteminde tüm bu bahsettiklerimi tek platformda toplar ise büyük bir başarıya ulaşacak olması kaçınılmazdır, Android’de her üretici farklı arayüz ve özellikler sunduğundan dolayı güncellemeler geç gelmekte farkındayım fakat bunun bu kadar aşılmaz bir problem olduğunu düşünmüyorum istense işlerine gelse gayet yapılabilir, bunun yapılmamasını donanımın izin vermemesine desteklememesine bağlıyorlar sakın inanmayın yok böyle birşey, güncelleme vermemelerinin 1. sebebi güvenliğimizi azaltmaları bu sayede verilerimizi daha da kolay araklayıp satabiliyorlar, 2. sebebi güncelleme verdiklerinde yavaşlatma odaklı veriyorlar bu sayede yeni cihaz satın aldırtıyorlar hatta güncellemeyle cihazınızın özelliklerini bile kısıyorlar salak değiliz bariz şekilde farkları görüyoruz, güncelleme verenler bile bkz Xiaomi bunun en bariz örneği yavaşlatma odaklı ve hatalarla dolu güncellemeler veriyor, kim diyebilir ki Xiaominin 1 telefonunda bile düzgün hatasız güncelleme sunmuşluğu var kimse diyemez belki kasıtlı olarak yavaşlatmıyorlar evet ama yazılım ekipleri o kadar kötü ki o kadar hatalı bir ui “miui” sunuyorlar ki insanları fan kitlelerini bile kendinden uzaklaştırıyor ve iğrendiriyorlar, sizde fikirlerinizi belirtebilirsiniz, yanlış gördüğünüz fikirlerimi bana belirtin bende insanım doğrusunu öğreneyim, iyi günler diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU