OnePlus 10T radikal değişiklikle geliyor

oneplus 10 3

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, dün yeni amiral gemisi modeli 10T’nin yeni görüntülerini paylaşmıştı. Ancak telefonun rengi ya da tasarımından ziyade ilk dikkat çeken şey bir tuşun eksikliği oldu!

OnePlus 10T radikal değişiklikle geliyor. OnePlus her ne kadar ülkemizde yeni yeni bilinmeye başlasa da, şirketin geçmişi bir hayli eskilere dayanıyor. Hatta bazı özellikler bakımından Apple ile kıyaslandığı bile oluyor. Birkaç istisna dışında neredeyse son 10 yıldır bütün amiral gemisi modellerinde kullanılan ve Türkçeye “Uyarı tuşu” olarak çevirebileceğimiz yan menüde bulunan tuşta Apple ile arasında rekabete neden olan konulardan biriydi.

OnePlus Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile gelecek olan OnePlus

Bildiğiniz üzere Apple’ın simgelerinden biri olan yan çerçevede bulunan tuş, telefonu hızlı bir şekilde sessize alıp yeniden bildirimleri açmak için kullanılıyor. İşte OnePlus’da da benzer bir tuş vardı ve onun da işlevi hemen hemen Apple ile aynıydı.

OnePlus 10T

OnePlus 10T radikal değişiklikle geliyor

Bununla birlikte dün Çinli şirket tarafından paylaşılan ve OnePlus 10T’nin iki farklı renk ile geleceğini görmemizi sağlayan görsel, bizlere telefondaki çok önemli bir değişikliği daha göstermiş oldu. Buna göre telefonun yan kasasında uyarı tuşunu göremeyen OnePlus hayranları şirketi soru yağmuruna tutunca, açıklama da gecikmedi.

oneplus 10 3

Şirketin baş tasarımcısı Hope Liu, uyarı tuşunun telefondan kaldırılma nedeni olarak “yer kazanma amacını” işaret etti. Uyarı tuşunun 30 milimetre karelik bir alan işgal ettiğini bunun günlük hayatta çok önemsiz bir boyut olmasına rağmen telefonun iç dinamiklerinde büyük bir alana isabet ettiğini söyleyen Liu, bu tuşun kaldırılması sayesinde telefonun anten ve şarj gibi hayati parçalarına yer açıldığının altını çizdi.

Apple elektrikli otomobil için Lamborghini yöneticisini kaptı