Nothing Phone (2a)’nın Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Nothing Phone 2A

Bir süredir gündemi meşgul eden Nothing Phone (2a)’nın tanıtım tarihi belli oldu. Nothing yeni telefonunu çok yakında piyasaya sürecek.

Bildiğiniz gibi Nothing, çok yakında akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekleyecek. Ancak bu yeni telefon Nothing Phone 3 değil, temmuz ayında piyasaya sürülen Nothing Phone 2’nin yeni bir versiyonu olacak.

Nothing Phone (2a) adını taşıyan bu yeni model bir süredir çeşitli sızıntı ve söylentilerle gündemi meşgul ediyordu. Geçtiğimiz günlerde Nothing tarafından yapılan açıklamayla resmiyet de kazandı. O açıklamada telefonun yolda olduğunu söylese de herhangi bir tarih açıklamayan Nothing, beklenen o açıklamayı da bugün yaptı. Nothing Phone (2a)’nın tanıtım tarihi resmen açıklandı.

Nothing Phone (2a)

Nothing, yeni akıllı telefonunu 5 Mart 2024’te tanıtacak. Telefon henüz resmen tanıtılmamış olsa da daha önce gelen sızıntılar sayesinde telefonun Dimensity 7200 yonga setinden güç alacağı büyük ölçüde netlik kazanmış durumda. Telefonun 8 GB RAM’e sahip versiyonunun dahili depolama alanı 128 GB olacak. 12 GB’lık versiyonda ise bu kapasite 256 GB’a çıkacak.

Nothing Phone (2a), Nothing’in diğer ve Infinix, Omix ve vivo gibi rakip telefonlarından farklı bir arka panel tasarımına sahip olacak. Nothing’in ilk iki telefonunda bulunan saydam arka paneli daha düz bir tasarımla değiştiren telefon, 6.7 inçlik OLED bir ekrana sahip. Bu ekranın yenilenme hızı 120 Hz, çözünürlüğü ise 1084 x 2412 piksel olacak. Telefonun arka yüzünde çift arka kamera bulunuyor. Her ikisinin de 50 megapiksel olacağı söyleniyor. Daha önce gelen söylentilerde selfie kamerasının 16 megapiksel olacağı söyleniyordu. Ancak gelen bu son sızıntıya bakılırsa telefonun selfie kamerası 32 megapiksellik Sony IMX615 olacak.

Oppo Reno12 Serisi Hakkında İlk Detaylar