Nokia 8 Oreo güncellemesi beklenenden erken gelecek

nokia 8 2

HMD Global, yeni amiral gemisi modeli Nokia 8 için elini çabuk tutuyor. Zira beklenen Oreo güncellemesi Ekim’in ilk haftasında gelebilir.

HMD Global, Nokia’yı satın aldıktan sonra akıllı telefon sektöründe önemli bir konuma yükseldi. Microsoft gibi marjinal takıntıları olmayan şirket, Nokia ismini Android ile harmanlayarak kullanıcıların beğenisine sundu. Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 ile Mobil Dünya Kongresi’nde boy gösteren şirket, ardından da Nokia 8 ile üst segment müşterilerine hitap etmişti.

Orta segment pazarında başarılı sayılabilecek bir grafik çizen HMD Global, aynı başarıyı üst segment modeliyle de yakalamak istiyor. Fakat bu sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Zira üst segment modeller arasında daha yüksek bir rekabet çizgisi bulunuyor. Üst segment modelleri tercih eden kullanıcılar, orta segmenttekilere nazaran biraz daha seçici oldukları için firmalar arasındaki rekabet de önem kazanıyor.

İşte bu rekabette öne geçmek isteyen HMD Global, Android Oreo güncellemelerini hızlandırmak istiyor. Finli şirketin bu konuda en çok önemsediği modeli ise Nokia 8. Hali hazırda yeni Nokia ailesinin en yüksek fiyatlı modeli olan Nokia 8, yakında Oreo güncellemesini alacak.

HMD Global yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak, Nokia 8’in Ekim’in ilk haftasında Oreo güncellemesini alması planlanıyor.

Diğer cihazlar içinse biraz daha geniş bir takvim aralığı söz konusu. Fakat HMD Global, yıl sonuna kadar güncel tüm Nokia modellerinin Oreo’ya geçeceğini açıklamıştı.