Ana SayfaGenelWhatsApp yeni özelliği ile dikkat çekti

WhatsApp yeni özelliği ile dikkat çekti

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan WhatsApp, yeni özelliği sayesinde grup kullanıcılarının beğenisini kazanmayı hedefliyor.

WhatsApp yeni özelliği ile dikkat çekti. Sosyal medya dünyası birçok farklı aktörü içerisinde barındırıyor. Ancak uzun süre Facebook’un liderliğinde gelişen bu sektörün artık yeni bir efendisi var: WhatsApp. Geçtiğimiz ay Meta tarafından yapılan açıklamayla birlikte, aylık aktif kullanıcı sayısı 3,8 milyar kişiye dayanan WhatsApp, bu sayı itibariyle neredeyse rakipsiz konuma gelmiş oldu. WhatsApp için işin güzel kısmı, kendi bacağına sıkmadığı sürece yakın zamanda onu geçebilecek bir rakibi de yok gibi bir şey.

WhatsApp, yeni gizlilik kontrolleri ekliyor

Bununla birlikte teknoloji devinin ulaştığı bu başarı, şirketi rehavete sürükleyemedi. Nitekim Amerikalı teknoloji devi hala yeni özellikler üzerinde ilk günkü heyecanla çalışmaya devam ediyor. Şirket tarafından servis edilen son özelliğe baktığımız zaman bu durumu bir kez daha görüyoruz.

WhatsApp, yeni gizlilik kontrolleri ekliyor

WhatsApp yeni özelliği ile dikkat çekti

Amerikalı teknoloji devi tarafından bölge bölge servis edilen son güncelleme sayesinde, bundan sonra WhatsApp gruplarının belli bir sayının üzerinde kullanıcıya sahip olanları, varsayılan olarak sessiz şekilde üyelere sunulacak. Peki WhatsApp’ın bu belli bir sayıdan kastı kaç?

WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor

Grup kullanıcı sayısını 256’dan 1024’e çıkaran sosyal medya devi, bundan sonra 256 kişiden fazla kullanıcıya sahip grupların varsayılan olarak sessiz olacağını açıkladı. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak, örneğin 400 kişinin bulunduğu bir gruba dahil edildiniz diyelim. İşte gidip bu grubun sesini açmadığınız sürece bildirimler sessiz modda size iletilecektir.

Erotik film yapımcıları için büyük darbe! Artık yasak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting