Ana sayfa Genel Nintendo Switch ne kadar sattı?

Nintendo Switch ne kadar sattı?

Konsol dünyasının önemli isimlerinden biri olan Nintendo, konsol ve yazılım satışlarına dair bilgiler paylaştı. Bu doğrultuda Nintendo Switch, Wii U ve 3DS’in satış rakamları da ortaya çıkmış oldu. Nintendo Switch’in çıkışının üzerinden henüz 6 ay geçmiş olmasına karşın şimdiden Wii U’nun yarısı kadar satmış olması da dikkatlerden kaçmadı.

Nintendo Switch şimdiden yolu yarıladı

Nintendo’nun geçtiğimiz Mart ayında satışa sunduğu Switch, 6 aylık süreç içerisinde 7.63 milyonluk satış rakamını aştı. Hatta bu satış rakamlarına Ekim ve Kasım ayı içerisinde yapılan satışların dahil edilmediğini de belirtelim.

Öte yandan Nintendo’nun hayal kırıklığı yaratan konsolu Wii U’nun da 13.56 milyon sattığı açıklandı. Öyle görülüyor ki Nintendo Switch sadece 6 aylık süre içerisinde Wii U’nun toplam satış rakamının yarısına ulaşmış görünüyor.

Nintendo’nun el konsolu 3DS ise hala başarılı bir çizgide ilerliyor. Belki de Japon teknoloji devinin son el konsolu olan 3DS, toplamda 68.98 milyonluk satış rakamına ulaşmış durumda. Elbette 3DS’in çıkışının akıllı telefonların sıçrama yaptığı döneme denk gelmesinin satış rakamlarını olumsuz yönde etkilediğini de unutmamak gerekiyor.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Nintendo’nun mobil platformlar için de oyun geliştirme kararı alması, 3DS satışlarını fazlasıyla etkilemiş durumda. Yine de tüm olumsuz koşullara rağmen, 3DS’in başarılı bir performansa sahip olduğunu söylemek mümkün. Keza 3DS ile aynı jenerasyonunun ürünü olan PS Vita, çok daha vasat bir satış performansına sahipti.

PS Store’da kaçırılmayacak indirimler

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler