Switch, Nintendo tarihinin en hızlı satılan konsolu oldu

nintendo switch 5

Son günlerin en son konuşulan oyun konsollarından Switch, Nintendo’nun yüzünü güldürüyor. Switch, Nintendo tarihinin en hızlı satılan konsolu oldu.

Nintendo’nun son konsolu Switch, oyun dünyasını bir hayli meşgul ediyordu. Bu kadar çok konuşulan konsol, satış rakamlarıyla Nintendo’nun yüzünü güldürmeyi başardı. Firmanın Wii U konsolu pek tutmamıştı. Ancak görünen o ki Switch, dertlere derman oldu. Basın toplantısında yapılan açıklamaya göre Switch, Nintendo tarihinin en hızlı satılan konsolu oldu.

Nintendo yaptığı basın toplantısında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre Switch, Nintendo tarihinin en hızlı satılan konsolu konumuna geldi. Konsol sadece Amerika pazarında Mart ayında 906,000 sattı. Konsolun Amerika fiyatlarının 350 – 400 dolar arasında olduğu ve 906,000‘lik satış rakamının sadece bir aylık dilimi kapsadığı düşünülünce, konsolun firmaya ne kadar para getirdiğini düşünmek pek zor değil.

Öte yandan firmanın sadece Amerika’da değil, ana vatanı Japonya’da da başarıya ulaştığı biliniyor. Switch, Japonya’da satışa sunulmasının ilk haftasında 300,000 satmıştı.

Nintendo sadece Switch ile para basmadı. Firmaya özel oyun olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild da satış rakamları ile baş döndürdü. Oyun, Switch için 925,000‘den fazla, Wii U için ise 460,000 sattı. Bu da oyunun toplamda 1,3 milyon satış rakamını geçtiğini gösteriyor.

Nintendo Switch Mario Kart 8 Deluxe paketi açığa çıktı

Nintendo Switch için Minecraft çıkış tarihi belli oldu