Ana SayfaHaberNFT riskli varlıklar listesine eklenebilir: Büyük uyarı geldi

NFT riskli varlıklar listesine eklenebilir: Büyük uyarı geldi

NFT riskli varlıklar listesine eklenmek üzere. Özellikle kara para aklama ve terörizm gibi konularda bu tür dijital varlıklar tercih edilebiliyor. İşte konu ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

NFT riskli varlıklar listesine eklenirse bu büyük bir sürpriz olmayacak. Müzik festivallerinden dev teknoloji şirketlerine kadar birçok kişi ve kurum bu tür materyallere yatırım yapıyor. Tamamen dijital ortamda üretilen NFT eserleri ciddi yatırımlar alabiliyor.

Nft pazar yerleri arasında önemli bir yere sahip olan OpenSea platformu buna benzer bazı açıklamalara yer vermişti. Oluşturulan NFT projelerinin yüzde 80 gibi bir bölümünün spam, sahte ya da intihal olma ihtimalinden bahsedildi. Ayrıca bu pazarın balinalar tarafından kontrol edilme ihtimali var.

NFT riskli varlıklar listesine dahil oluyor

ABD Hazine Bakanlığı NFT projeleri ile ilgili en radikal açıklamaları yapan kurumlar içerisinde yer alıyor. Bakanlık bu tür projelerin kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi alanlarda tercih edildiğini söylüyor. Bu durum NFT projeleri ile ilgili endişe yaratıyor.

NFT riskli varlıklar listesine

Dijital sanat eserleri genellikle yüksek fiyatlarla satışa sunuluyor. Ancak sanat piyasasında yer alanlar arasında herhangi biri şeffaflık olmaması tam olarak değeri ortaya çıkaramıyor. Mesela çok temel sayılabilecek bir NFT projesi korkunç fiyatlarla satılabiliyor. Milyon dolarlık fiyata sahip olan bu tür projeler kara para aklamak için tercih edilebiliyor.

Reddit, Twitter gibi NFT kullanıcı profil resimlerini test ediyor

NFT riskli varlıklar listesine eklenmesinde bu detay büyük bir öneme sahip. Vergi kaçırma gibi suçlara çok fazla önem veren ABD muhtemelen yeni yaptırımlar yapacak. Fakat NFT her geçen yıl çok daha profesyonel bir gelişme kaydediyor. Bakalım bu projelerde gelecekte neler olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting