Netflix şifre paylaşımı konusuna takmış durumda

Netflix son çeyrekte yaklaşık 1 milyon abone kaybetti

Amerikalı dijital içerik platformu Netflix, bir kez daha şifre paylaşımının önüne geçebilmek için harekete geçti.

Netflix şifre paylaşımı konusuna takmış durumda. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların alışkanlıklarının da değiştiği bir gerçek. Nitekim artık birçok insan bir şeyler seyredeceği zaman uydu kanallarını açmak yerine ya internetten bir şeyler bulmayı ya da Netflix, Disney+ gibi platformları kullanmayı tercih ediyor. Öte yandan karşı taraf yani dijital içerik servisleri bu değişimden çok mutlu olmakla birlikte onların da büyük problemleri yok değil.

Netflix reklamlı paket

Netflix şifre paylaşımı konusuna takmış durumda

Dijital içerik platformları arasında hala en ünlüsü olan Netflix, yıllardır şifre paylaşımı sorunuyla uğraşıyor. Amerikalı platform tarafından yapılan son açıklamalara göre, herhangi bir ücret ödemeden ailesinden ya da arkadaşlarından birinin şifresi ile Netflix’e giriş yapan kişilerin toplam sayısının 100 milyona yaklaştığı ifade edildi. Bu gerçekten çok büyük bir sayı çünkü Netflix’in kayıtlı abone sayısı bile bunun ancak 2,5 katı seviyelerinde.

Netflix yeni stüdyosunda bir PC oyunu üzerinde çalışıyor

İşte bir an önce bu duruma bir dur demek isteyen Netflix, geçmişteki benzer olumsuz girişimlerini bir kenara iterek yeni yılda bir kez daha şifre paylaşımına karşı savaş açmaya hazırlanıyor.

Netflix gelecek yıl 'ekstra kullanıcı' ücreti almaya başlayacak

Bu konuya ilişkin henüz nasıl bir çözüm üretileceği şimdilik meçhul ancak Amerikalı dijital içerik üreticisine yakın kaynaklar tarafından servis edilen bilgilere göre, Netflix’in öncelikli amacı şifre paylaşımının önüne geçmek ve bu soruna çözüm bulana kadar da pes etmek yok. Bakalım Netflix, önümüzdeki yıl hangi tedbirlerle adından bahsettirecek.

DaVinci Resolve sonunda iPad’e geldi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir