Kerimcan Durmaz hapis cezasına çarptırıldı

Kerimcan Durmaz

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımdan dolayı hapis cezasına çarptırıldı. Peki, Kerimcan hapis yatacak mı?

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, geçtiğimiz aylarda Instagram hesabı üzerinden paylaştığı hikaye ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Instagram hikayelerinde cinsel organını gösterdiği iddia edilen ancak bu iddiayı daha sonra yalanlayan o görüntünün kendisine ait olmadığını söyleyen Kerimcan hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Snapdragon 865 Apple A13 yonga setini geçemedi!

Gaziosmanpaşa 16. Asliye Ceza Mahkemesi‘nde gerçekleşen gerçekleşti. Duruşmaya bizzat kendisi ve avukatları ile katılan Kerimcan, mahkeme sonrasında 10 ay hapis ve 5.000 TL para cezasına çarptırıldı. Ancak tanığın geçmişinde suç işlemediği göz önünde bulunduruldu ve 10 ay hapis cezası bir sonraki tarihe ertelendi.

Kerimcan Durmaz mahkemede kendini savunmak için şunları söyledi;

Hamburg’dan dönerken sadece iki yakın arkadaşımın olduğu gruba uçakta çekmiş olduğum paylaşımı gönderdiğimi sanıyordum. Fakat havaalanına iniş sırasında telefonun sinyal alması neticesinde bu paylaşımımı yakın arkadaş grubuma değil Instagram hikaye bölümünde paylaşılmış olduğunu yine arkadaşlarımın beni araması neticesinde öğrendim.

Üzgünüm, yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Ben de toplum içerisinde yaşayan biri olarak bu konularda hassas ve dikkatli birisiyimdir. Beraatimi talep ederim. Hakkımda leyhte olan hükümler uygulansın.”

Kerimcan Durmaz

Kerimcan’ın hapis cezasının ne kadar süreyle ertelendiği ise henüz bilinmiyor. Bu süreçte Kerimcan‘ın bir suça karışması halinde bu hapis cezası tekrar gündeme gelecek gibi görünüyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Kerimcan Durmaz hapis cezasına çarptırıldı” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir