Netflix Games için özel Assassins Creed oyunu geliyor

assassins creed 1

Kullanıcı sayısı günden güne azalan ve bu durumu düzeltebilmek için pek çok çareye başvuran Netflix’in son hamlesi, oyun dünyasında gerçek anlamda ses getirdi.

Netflix Games için özel Assassins Creed oyunu geliyor. Pandemi pek çok sektörü oldukça olumsuz etkilerken, çevrimiçi video akış platformları bu dönemden en karlı çıkan isimlerden biri olmuşlardı. İnsanların dışarıya çıkamadığı ve sosyalleşemediği o karanlık günlerde, yapılabilecek en iyi şey güzel bir film ya da ilgi çekici bir dizi açıp seyretmekti ki bu konuda da Netflix akla gelen ilk isimdi. İşte bu nedenle pandemi dönemi boyunca kullanıcı sayısını ve tabi ki gelirini katlayan şirket, normale dönüş sürecinin başlamasıyla birlikte güzel günlerden uyanmak zorunda kaldı.

Netflix Games

Özellikle 2022 yılının ilk iki çeyreğinde üst üste büyük sayıda kullanıcı kaybı yaşayan Netflix, bu duruma çare bulabilmek için öne çıkan 2 önemli proje geliştirdi. Bunlarda biri reklamlı abonelik sistemi diğeri ise oyun bölümü. Reklamlı abonelik sistemi henüz uygulamaya konmuş değil ancak eli kulağında. Oyun bölümünde ise şimdilik işler hiç de istenildiği gibi gitmiyor. Bununla birlikte Netflix’in Ubisoft ile açıkladığı yeni ortaklık modeli bu durumu tamamen tersine çevirebilir.

Netflix Games

Netflix Games için özel Assassins Creed oyunu geliyor

Amerikalı medya devi tarafından yapılan açıklamaya göre, Ubisoft ile Netflix yeni bir ortaklık anlaşması imzaladı. Dahası bu anlaşma kapsamında 3 oyun gelecek ve bu oyunların tamamı da Netflix abonelerine özel olacak. En önemli kısım ise, Ubisoft sadece Netflix abonelerine özel bir Assassin’s Creed oyunu geliştirecek ve tabi bu oyun sadece aboneler tarafından oynanabilecek.

Netflix Games

Bu ortaklığın her türlü nimetinden faydalanmak isteyen Netflix ayrıca tamamen Assassin’s Creed evreninde geçen ve yine Netflix’e özel olan bir dizi projesi için de anlaşıldığını duyurdu. Bakalım şirketin bu hamleleri hem oyun bölümü hem de genel kullanıcı sayısı bakımından nasıl geri dönüşler sağlayacak.

Honor x40 özellikleri sızdırıldı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir